Abone Ol!
Verifone'nin, Türkiye’deki yatırımlarını sürüyor
ŞİRKET
2019-05-15 15:25

Verifone'nin, Türkiye’deki yatırımlarını sürüyor

 

Verifone, Panaroma’yı Satın Aldı Pazar Payı Hedefini Yüzde 50’ye Çıkardı!

 

Ödeme sistemlerinde dünya lideri Verifone, üç yıl önce çoğunluk hisselerini satın aldığı Türk şirketi Panaroma’nın tamamını bünyesine kattı. Türkiye’deki yatırımlarına önümüzdeki dönemde de devam edeceklerini söyleyen Verifone Güney Doğu Avrupa, Türkiye ve Türki Cumhuriyetler’den Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Onur Altınbaş, “2023 hedefimizi sahada aktif kullanılan Verifone markalı bir milyon yazar kasaya ulaşarak pazar payımızı yüzde 50’ye çıkarmak olarak belirledik” dedi.

 

Dünya genelinde 30 milyon kurulu cihaz ve terminal ile ödeme sistemlerinin lider şirketi olan Verifone, Türkiye’de önemli bir yatırıma imza attı. 2016 yılının Nisan ayında ödeme kaydedici sistemler sektöründe faaliyet gösteren Panaroma Bilişim Teknolojileri’nin çoğunluk hisselerini bünyesine katan Verifone, üç yılın ardından şirketin tamamını satın aldı.

 

Onur Altınbaş: Verifone’un global bilgi birikimi, Panaroma’nın yerel tecrübesiyle buluştu


Verifone Güney Doğu Avrupa, Türkiye ve Türki Cumhuriyetler’den Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Onur Altınbaş, satın almayla ilgili açıklamalarda bulundu. Panaroma’nın çoğunluk hisselerini ödeme sistemlerinde yapılan regülasyonların ardından almaya karar verdiklerini hatırlatan Altınbaş, “Verifone’un global çapta bilgi birikimi ile Panaroma’nın yurt içindeki tecrübesini buluşturarak kısa sürede pazar payımızı büyüttük. Çoğunluk hisselerini satın almamızın üçüncü yılında, Nisan 2019’da bu kez Panaroma’nın tamamını Verifone bünyesine kattık. Bu satın almayla birlikte, her segmentteki esnafın ihtiyaçlarını karşılama hedefimize bir adım daha yaklaştık” dedi.

 

“Verifone, Türkiye pazarına yatırım yapmakta kararlı”


Satın almanın Verifone’un Türkiye pazarına olan güveninin önemli bir göstergesi olduğuna dikkat çeken Altınbaş, sözlerini şöyle sürdürdü, “Verifone, özellikle geçen yıl döviz ekseninde yaşanan ekonomik dalgalanmalara rağmen Türkiye pazarına yatırım yapmaktan hiçbir zaman vazgeçmedi, aksine burada büyümeyi hedefledi. Sektörün en başarılı Türk şirketlerinden Panaroma’nın tamamını satın alarak da, bu kararlılığını bir kez daha gösterdi. Bu satın almayla birlikte Panaroma hem daha güçlü bir finansal yapıya hem de Verifone’un büyük önem verdiği Ar-Ge’nin bütçesinden direkt yararlanma imkânına kavuştu. Bu da önümüzdeki dönemde Verifone’un pazardaki başarılarına yenilerini eklemesine olanak tanıyacak.”

 

2023’te pazarın yarısı hedefleniyor!


Verifone’un Türkiye pazarındaki payı hakkında da bilgi veren Onur Altınbaş, “Şu anda Türkiye genelinde 250 bin Verifone marka yazar kasa ile hizmet veriyoruz, pazar payımız ise yüzde 30’a yaklaşmış durumda. 2023 vizyonumuz çerçevesinde, sahada bir milyon yazar kasa çalıştırmayı ve pazar payımızı yüzde 50’ye çıkarmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

 

Bayiler, satış ve servis noktasına dönüşüyor


Verifone’un küresel stratejisi doğrultusunda perakende yatırımlarıyla birlikte servis alanında sundukları hizmeti de geliştirdiklerini söyleyen Onur Altınbaş, “İlk etapta 30 yıldır hizmet veren bayilerimiz arasından seçtiğimiz beş bayimizi satış ve servis noktası haline getirdik, şimdi bu hizmeti 81 ilimize taşımayı amaçlıyoruz. Böylece bizler tüm bayilerde standart bir hizmet kalitesi sağlarken müşterilerimizin ürün ve çözümlerimizi Türkiye’nin dört bir yanından kolaylıkla satın almalarına olanak tanıyacağız. Bayilerimizi satış ve servis noktasına dönüştürmek için yurt çapında fizibilite çalışmalarımızı sürdürüyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.

1981 yılında Amerika’da kurulan Verifone; günlük, olağan ödeme işlemlerini işletmeler için yeni iş fırsatlarına dönüştürmektedir. Ödeme terminallerini bulut tabanlı platformlar ile internete bağlayan Verifone, dijital dünyayla mağaza içi alışveriş deneyimlerini birleştirerek, tüketici ile işletme arasındaki bağı yeni nesil dijital bir platforma taşımaktadır. 36 yıllık geçmiş ve 30 milyon kurulu cihaz ve terminal ile güvenlikten asla taviz vermeyen şirket, müşterilerinin tüm zorlu süreçlerinde iş ortağı olarak yer almakta ve çözümler üretmektedir. Verifone, 150’den fazla ülkede en tanınmış perakende zincirleri, finans kurumları ve ödeme sağlayıcıları dâhil birçok işletmeye hizmet vermektedir.


Bu haber 304 kez okundu.

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
                                                   8 + 3 = ?

HAVA DURUMU

İstanbul
ANKARA
Ankara
ANKARA
İzmir
ANKARA

SON YORUMLAR

ANKETLER

GELİRİNİZ GEÇİMİNİZİ TEMİN EDİYOR MU?

Avrasya Haber Ajansı © 1994