Abone Ol!
İngiltere ve Türkiye Arasındaki Ekonomik İşbirliğini Geliştirmek için anlaşma imzalandı...
FİNANS
2017-03-04 05:32

İngiltere ve Türkiye Arasındaki Ekonomik İşbirliğini Geliştirmek için anlaşma imzalandı...

 

İngiltere ve Türkiye Arasındaki Ekonomik İşbirliğini Geliştirmek Amacıyla Türk Eximbank ve UKEF Arasında İşbirliği Anlaşması İmzalandı

 

UKEF Genel Müdürü Sayın Louis Taylor ve Türk Eximbank Genel Müdürü Sayın Adnan Yıldırım tarafından “Excred27 - Insuring Export Credit & Political Risk International 2017” zirvesi süresince gerçekleştirilen toplantılar kapsamında Londra’da 28 Şubat     2017 tarihinde bir “İşbirliği Anlaşması” imzalanmıştır.

Birçok bölgesel ve uluslararası soruna benzer kaygılarla yaklaştığımız İngiltere’yle; ortak menfaatlerimiz, ikili işbirliğimizin daha da geliştirilmesi için uygun zemin sağlamaktadır ve bu uygun zemin, hemen hemen tüm dış politika konularında yakın istişareler sürdürülmesine olanak sağlamaktadır.

Bu birliktelik, ticaret hacmimize de yansımış olup, geçtiğimiz yıl gerçekleştirilen ticaret hacmi içerisinde İngiltere beşinci sırada yer almıştır. Bu anlamda, İngiltere’yi, Türkiye için stratejik bir ticari ortak olarak tanımlamak doğru olacaktır.

Türk Eximbank’ın faaliyetlerine bakıldığında da bu ticari ortaklığın yansımalarını gözlemek mümkündür. Türk Eximbank olarak, sigorta portföyümüzde İngiltere’ye yapılan ihracat ikinci sırada yer almıştır. Öte yandan, Türk ve İngiliz müteahhitlerin gelişmekte olan ülkelerde gerçekleştirdiği müteahhitlik ve altyapı projelerinde mevcut tecrübeleri yadsınamaz.

Bu anlaşma ile Türk Eximbank ve UKEF, gelişmekte olan ülkelere gerçekleştirilecek, gerek büyük ölçekli, gerek KOBİ niteliğindeki İngiliz ve Türk şirketlerinin dâhil olduğu projelere, birlikte sigorta ve finansman desteği sağlanması hususunda ilk adımı atmıştır.


Bu haber 1157 kez okundu.

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
                                                   3 + 4 = ?

HAVA DURUMU

İstanbul
ANKARA
Ankara
ANKARA
İzmir
ANKARA

SON YORUMLAR

ANKETLER

GELİRİNİZ GEÇİMİNİZİ TEMİN EDİYOR MU?

Avrasya Haber Ajansı © 1994