Abone Ol!
16. PAM LİSELERARASI TİYATRO BULUŞMASI
Magazin
2017-05-31 11:06

16. PAM LİSELERARASI TİYATRO BULUŞMASI

16. PAM LİSELERARASI TİYATRO BULUŞMASINDA ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

 

 

16. PAM Liselerarası Tiyatro Buluşması Ödül Töreni, tiyatro ve sanat camiasının  katılımı ile 26 Mayıs 2017 Cuma Günü saat 20:00’deProfilo Alışveriş Merkezi’nde gerçekleştirildi.

 

 

Liselerarası Tiyatro Buluşması, 15-26  Mayıs 2017 tarihleri arasında 16. kez İstanbul’un alışveriş, eğlence ve kültür merkezi Profilo Alışveriş Merkezi’nde gerçekleştirildi. 30 okulun katılımı ile gerçekleşen buluşmada liseli tiyatro tutkunu gençler gerek oynadıkları oyunlarla gerekse sergiledikleri performansları ile jüri üyelerinin ve izleyicilerin  takdir ve beğenisini kazandılar.

Etkinliğin düzenleyicisi Profilo Alışveriş Merkezi (PAM), sanatla ilgili liseli gençler tarafından her yıl heyecanla beklenen buluşmanın sürdürülebilir olmasına öncelik veriyor. PAM, kurumsal sosyal sorumluluk anlayışı çerçevesinde, tiyatro tutkunu gençleri, hazırladıkları oyunlarla, yıl içinde birçok özel tiyatronun perde açtığı tiyatro salonlarına davet ediyor. Gençler, PAM’daki buluşma ile, kendilerini sanat yoluyla ifade edebilmenin yanı sıra performanslarını usta tiyatrocular ve akademisyenlerden oluşan jüri önünde sergileme imkanına da kavuşmuş oluyor.

 

Kurumsallaşan kimliğiyle PAM Liselerarası Tiyatro Buluşması, evrensel bir dil oluşturan, birleştirici ve ekip ruhunu besleyici unsurları yardımıyla bilinçli, özgüvenli, vizyon sahibi yeni bir nesil yetişmesine katkıda bulunuyor.

 

İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile gerçekleşen  festivalde liseli tiyatrocular, yerli ve yabancı seçkin tiyatro eserlerini amatör bir ruhla sergilerken, farklı kültürleri öğreniyor, gelecekle ilgili umutlarını pekiştiriyor, evrensel değerler taşıyan çağdaş bir insan olma yönündeki becerilerini arttırıyor.

 

Tiyatro ve sanat camiasın katılımı ile 26 Mayıs 2017 Cuma Günü saat 20:00’de Profilo Alışveriş Merkezi’nde gerçekleştirilen ödül töreni ile 11 farklı kategoride ödüller sahiplerini buldu.

 

16. PAM Liselerarası Tiyatro Buluşması’nda En iyi Oyun Ödülünü ‘’Yine Başladılar Şarkılarına’’ oyunu ile Galatasaray Lisesi alırken, Galatasaray Lisesi ‘’Yine Başladılar Şarkılarına’’ adlı oyundaki Herbert karakteri ile Feyza Çalışkan En İyi Kız Oyuncu Ödülü , Şişli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ‘’Kenardakiler’’ adlı oyundaki Sultan Karakteriyle Furkan Özkan En İyi Erkek Oyuncu Ödülü’nün sahibi oldu.

 

16.PAM Liselerarası Tiyatro Buluşması Ödülleri :

En İyi Oyun Ödülü ‘’Yine Başladılar Şarkılarına’’ oyunu ile Galatasaray LisesiÖvgüye Değer Oyun Ödülü ‘’Tosun Paşa’’ oyunu ile FMV Özel Erenköy Işık Lisesi ve Fen Lisesi, En İyi Kız Oyuncu Ödülü Galatasaray Lisesi ‘’Yine Başladılar Şarkılarına’’ adlı oyundaki Herbert karakteri ileFeyza ÇalışkanÖvgüye Değer Kız Oyuncu Ödülü Maltepe Orhangazi Anadolu Lisesi ‘’Albay ve Kuşlar’’ adlı oyundaki Nina Karakteriyle Delal YıldırımÖvgüye Değer Kız Oyuncu Ödülü Güngören Erdem Bayazıt Anadolu Lisesi ‘’Neredeyse Kadın: Elizabeth’’ adlı oyundaki Elizabeth karakteriyle Beyzanur ŞahinEn İyi Erkek Oyuncu Ödülü Şişli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ‘’Kenardakiler’’ adlı oyundaki Sultan Karakteriyle Furkan ÖzkanÖvgüye Değer Erkek Oyuncu Ödülü Kadıköy Anadolu Lisesi ‘’Kükreyen Fare’’ adlı oyundaki Tully Bascom karakteriyle Berk BayrakÖvgüye Değer Erkek Oyuncu Ödülü  Özel Cemal Reşit Rey Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi ‘’Sevgili Doktor’’ adlı oyundaki Yazar/ Kapı Görevlisi-Poçatkin karakterleriyle Ahmet Yiğit KoçakEn İyi Dekor Ödülü ‘’Albay ve Kuşlar’’ oyunu ile Maltepe Orhangazi Anadolu LisesiEn İyi Kostüm Ödülü ‘’Müfettişin Ziyareti’’ oyunu ile Cent KolejiJüri Özel Ödülü ‘’Momo’’ oyunu ile Beşiktaş Sakıp Sabancı Anadolu LisesiMilli Eğitim Müdürlüğü Özel Ödülü ‘’Sokakta’’ oyunu ile Yeditepe Özel Eğitim Meslek Lisesi, Profilo Alışveriş Merkezi Özel Ödülü ‘’Gırgıriye’’ adlı oyunu ile Özel Anabilim Anadolu Lisesi.

 

16. PAM Liselerarası Tiyatro Buluşması Jüri Üyeleri;

Uğur Demirpehlivan (Oyuncu)

Hilmi Zafer Şahin (İBBŞT-Dramaturg)

Bahar Filiz Ekinci (Yazar)

Yrd.Doç.Dr. Önder Paker (Beykent Üniversitesi)

Ali İpin (Oyuncu)

Oya Doğan(Gazeteci-Yazar)

Yıldırım Bayazıt (Oyuncu-Senarist)

Osman Gökhan Çam(İl Milli Eğitim Müdürlüğü)

Derviş Çelik (İl Milli Eğitim Müdürlüğü)

Sevgi Kökyar (İl Milli Eğitim Müdürlüğü)

Çınar Er Türkgeldi (İl Milli Eğitim Müdürlüğü)

Ali Alper Türkan (Oyuncu)

Özden İnal (Yazar)

Hayrullah Kozak (Oyuncu)

Tolga Kayrak (Oyuncu)

Öğr.Gör. Burcu Gülcan  Değirmenci( İstanbul Aydın Üniversitesi)

Şakir Demirpehlivan (Genel Sanat Yönetmeni)


Bu haber 7106 kez okundu.

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
                                                   10 + 3 = ?

HAVA DURUMU

İstanbul
ANKARA
Ankara
ANKARA
İzmir
ANKARA

SON YORUMLAR

ANKETLER

GELİRİNİZ GEÇİMİNİZİ TEMİN EDİYOR MU?

Avrasya Haber Ajansı © 1994