Abone Ol!
Uyum Akademi Başarı Sertifikaları sahiplerini buldu
Resmi Gazete
2017-08-01 16:09

Uyum Akademi Başarı Sertifikaları sahiplerini buldu

 


Uyum Akademi Yaz Staj Okulu Başarı Sertifikaları sahiplerini buldu. Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) ve Uyumsoft işbirliğiyle, bu yıl 9.’su düzenlenen Uyum Akademi Yaz Staj Okulu’nun Başarı Sertifikaları Töreni, 28 Temmuz cuma günü, YTÜ Teknoparkı konferans salonunda yapıldı. 3-28 Temmuz 2017 tarihleri arasındaki eğitime katılan 19 üniversitenin endüstri ve bilgisayar mühendisliği bölümlerinde okuyan 46 öğrenci, sertifikalarını almanın heyecanını yaşadı. Sertifika törenine, YTÜ Teknoparkı Genel Müdürü Prof. Dr. Mesut Güner, Uyumsoft Yönetim Danışmanı Prof. Dr. Ercan Öztemel, Uyum Akademi Yöneticisi Kerim Şahin, YTÜ Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Nizamettin Aydın, öğrencilere 20 iş günü boyunca eğitim veren Araştırma Görevlisi Gürkan Alpaslan, Araştırma Görevlisi Ahmet Elbir ve  öğrenciler katıldı. 

9 yıldır bilgi birikimi ve tecrübesini gençler ile paylaşıyor

Uyumsoft Bilgi Sistemleri ve Teknolojileri AŞ Başkanı Mehmet Önder, sahip oldukları bilgi birikimi ve tecrübeyi, son 9 yıldır, Uyum Akademi ile genç mühendislere aktarmakta olduklarını söyledi. Gençlere çok çalışmaları, kendilerini geliştirmeleri ve teknolojiyi yakından takip etmeleri tavsiyesinde bulunan Uyumsoft Başkanı Mehmet Önder, “Nerede çalışırsanız çalışın, yaptığınız işin daima en iyisini, kendiniz için yapmaya gayret edin. Geleceğe yönelik, hedefler belirleyin. Bu hedeflere ilerlerken de, sürekli daha ileri hedefler oluşturmayı sürdürün. Güneşi hedefleyin ki, yakalayamasanız da, yıldızlarda kalın” dedi.

Ülkemizin en büyük kuluçka merkezi olarak fikirleri ürüne dönüştürüyor

Yıldız Teknopark Genel Müdürü Prof. Dr. Mesut Güner, Yıldız Teknopark’ın 270 Ar-Ge firması, 90 kuluçka firması ve 7 binden fazla kalifiye Ar-Ge ve yazılım personeline ev sahipliği yaptığını söyledi. Yıldız Teknopark olarak, ülkemizdeki 4 üniversiteyle bir araya gelerek ABD’de Starcamp Kuluçka Merkezi’ni kurduklarını da anlatan Prof. Dr. Mesut Güner, ülkemizdeki başarılı projeleri dünya girişim sermayesinin %30’nu barından ABD pazarına hazırlamayı hedeflediklerini kaydetti. 

İstanbul’un yanı sıra Ankara, İzmir, Tokat’ta yaz staj okulu yapılacak

Uyumsoft Yönetim Danışmanı Prof. Dr. Ercan Öztemel, staj çalışmalarının öğrencilerin okulda öğrendikleri bilgileri, pratik hayatta uygulama şansı bulmaları bakımından önemli olduğunu söyledi. Uyumsoft’u, staj okulu ile bu pratik bilgilendirmeye katkı sağladığı için takdir ettiğini, çok fazla sayıda talep olduğundan okulun sürekli artan sayıda öğrenciye staj imkanı sağladığını, gelecekte de Uyum Akademi Yaz Staj Okulunun, İstanbul’un yanı sıra, Uyumsoft ofislerinin bulunduğu Ankara, İzmir ve Tokat illerine yaygınlaştırılmasının memnuniyet verici olduğunu dile getirdi. Geçtiğimiz yıl eğitime katılan öğrencilerin hemen hepsinin gerek Uyumsoft müşterilerinde, gerek kendi imkanlarıyla iş bulduğunu dile getiren Prof. Dr. Ercan Öztemel, “Bu da, staj okulunun oldukça başarılı hizmet verdiğinin bir göstergesidir” dedi.

Uyum Akademi Yaz Staj Okulunda, teorik ve pratik eğitim verildi 

Staj okuluna katılan bilgisayar mühendisliği bölümü öğrencilerine Teorik eğitimde, asp.net çatısı altında C# temel eğitimi ve Microsoft SQL eğitimi verildi. Pratik eğitimde, öğrencilere sunulan yaklaşık 9-10 projeden birini seçmeleri sağlandı, kişisel veya grup bazında bu proje fikirlerini öğrenilen yazılım dili üzerinden geliştirmeleri istendi. Benzeri şekilde Endüstri Mühendislerine ise teorik ERP eğitimleri ve ERP ile ilişkili eğitimler verilerek, Uyumsoft’un müşterine ziyaretler yapıldı ve kurumlardaki uygulamaları gözlendi. Sertifika töreninde konuşma yapan Uyum Akademi Yöneticisi Kerim Şahin, eğitim programının ardından,  YTÜ eğitmenleri ve Uyumsoft yazılım ve proje ekiplerinin bir araya gelerek projeleri değerlendirdiğini ve staja katılan öğrenciler için bir başarı puanı oluşturularak, başarı sertifikalarının düzenlediğini belirtti.


Bu haber 2694 kez okundu.

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
                                                   4 + 8 = ?

HAVA DURUMU

İstanbul
ANKARA
Ankara
ANKARA
İzmir
ANKARA

SON YORUMLAR

ANKETLER

GELİRİNİZ GEÇİMİNİZİ TEMİN EDİYOR MU?

Avrasya Haber Ajansı © 1994