Abone Ol!
Mavi Bayrak Ödülü’ne Aday Plaj Ve Marinalar Belirleniyor...ı Belirleyecek
Turizm
2018-01-15 20:20

Mavi Bayrak Ödülü’ne Aday Plaj Ve Marinalar Belirleniyor...ı Belirleyecek

Mavi Bayrak Ödülü’ne Aday Plaj Ve Marinaları Belirleyecek Jüri, Ankara’da Toplanıyor...

Jürinin belirleyeceği plaj ve marinalar Kopenhag’da bulunan Ulusal Jüri’nin değerlendirmesine sunulacaktır. Mayıs 2018’de tüm Dünyadaki plaj ve marinaların sıralaması belirlenerek açıklanacaktır.

 

Türkiye’nin 2018 yılı için Mavi Bayrak Ödülü alacak plaj ve marinaları değerlendirecek olan Ulusal Jüri16 Ocak 2018 Salı (yarın) günü Anadolu Hotels Downtown Ankara’da toplanacaktır. TÜRÇEV Yönetim Kurulu Başkanı Rıza Tevfik Epikmen toplantı öncesi medya mensuplarına detaylı bilgi verecektir. Türkiye Çevre Eğitim Vakfı (TÜRÇEV) tarafından kriterlere uygun bulunan dosyalar Jüri, tarafından, ulusal boyuttaki nihai değerlendirmesini yapacaktır.

Mavi Bayrak kuralları kapsamında, başvurular Türkiye Çevre Eğitim Vakfı’na yapılmaktadır. TÜRÇEV, dosyaları Mavi Bayrak kriterleri açısından değerlendirerek uygun olan plaj ve marina dosyalarını Ulusal Jüriye sunmaktadır. Ulusal Jüri tarafından uygun görülen aday plaj ve marinalara ilişkin bilgi ve belgeler daha sonra merkezi Kopenhag’da olan Uluslararası Çevre Eğitim Vakfı’na (FEE) gönderilmektedir. Uluslararası koordinasyon gerekli değerlendirmeyi yaptıktan sonra, Nisan 2018 ayının üçüncü haftasında toplayacağı “Uluslararası Jüri” ye sunmakta ve böylece 2018 yılı için ödüle hak kazanan plaj ve marinalar belirlenerek Mayıs ayının ilk haftasında açıklanmaktadır.

 

Toplantı ile ilgili TÜRÇEV Yönetim Kurulu Başkanı Rıza Tevfik Epikmen aşağıdaki açıklamayı yaptı:

‘’Mavi Bayrak uluslararası bir ödül olarak diğer ülkelerde olduğu gibi ülkemizde de aranan bir marka özelliğini her geçen yıl arttırarak korumaktadır. Tur Operatörlerinin yanında tatil programı yapanlar da Mavi Bayraklı plajları daha çok tercih eder duruma gelmişlerdir.’’

 

1993 yılından bu yana uygulanmakta olan Mavi Bayrak Programı kapsamında 2017 yılı itibariyle 454 plaj ve 22 marina13 yat Mavi Bayrak ödülüne hak kazanmıştır. Ödüllü plaj sayısı ile Türkiye 2017 yılında 50 ülke arasında Dünya 3.sü olarak ülkemiz tanıtımına önemli bir katkı sağlamıştır. Plaj ve marina toplamında Dünyadaki toplam Mavi Bayrak ödülünün yaklaşık  %11’i ülkemizde dalgalanmaktadır.


Bu haber 756 kez okundu.

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
                                                   8 + 9 = ?

HAVA DURUMU

İstanbul
ANKARA
Ankara
ANKARA
İzmir
ANKARA

SON YORUMLAR

ANKETLER

GELİRİNİZ GEÇİMİNİZİ TEMİN EDİYOR MU?

Avrasya Haber Ajansı © 1994