Abone Ol!
6. Ekin Yazın Dostları Tiyatro Ödülleri Belirlendi
SANAT
2018-05-02 19:19

6. Ekin Yazın Dostları Tiyatro Ödülleri Belirlendi

 6. Ekin Yazın Dostları Tiyatro Ödüllerini kazananlar belirlendi. Ödüller, 28 Mayıs 2018 Pazartesi akşamı 20:30’da Akatlar Kültür Merkezi’nde düzenlenen törende sahiplerine verilecektir.

2006’da kurulan Ekin Yazın Dostları’nın 6 kentte 15 okur öbeği bulunmaktadır. Her öbek, her ay buluşarak önceden belirledikleri bir kitabı yorumlamaktadır.

Öte yandan İstanbul öbekleri 2008’den bu yana izledikleri tiyatro oyunlarını tartışmaktadırlar.

İstanbul’da 2012’de kurulan felsefe öbeğinde ise önceden belirlenen felsefe kavramları ve metinleri tartışılmaktadır.

Ekin Yazın Dostları, yıl içinde izlenen ve en çok beğenilen sanatçı ve oyunları tarihin sayfalarına yazmak için 2013’de tiyatro ödülleri vermeye başlamıştır. Seçici kurulda hiçbir tiyatrocu bulunmamaktadır.

Seçkide yer alan oyunlar grubun internet sitesinde duyurulmaktadır. Bu yıl ödülleri beş kişiden oluşan seçici kurul belirlemiştir. “Ekin Yazın Dostları Tiyatro Grubu Ödülü” ise 30 kişilik izleme ve tartışma grubu tarafından belirlenmiştir.

Seçici Kurul, bu yıl, aşağıda adları bulunan kişilerden oluştu:

 Nurdan Ergil, Aydın Ergil, Nevzat Yıldıran, Nursen Öztürk ve Aysel Sakarya (soldan sağa)

Tiyatro Ödülleri 

Sanatçı Oyun (Tiyatro/Kurum)

Oyun Küçük Salon Oyunu Komedi

Dönüşüm (Altkat Sanat)

Yönetmen Yiğit Sertdemir Oyun Yazarı Ceren Ercan Kadın Oyuncu Yeşim Koçak Nora (İBB Şehir Tiyatroları) Erkek Oyuncu Ersin Umut Güler Küçük Salon Kadın Oyuncu Ayşegül Sünetçioğlu Küçük Salon Kadın Oyuncu Gülay Say Küçük Salon Erkek Oyuncu Muzaffer Yöntem Komedi Kadın Oyuncu Ayşe Erbulak Komedi Erkek Oyuncu Erdem Akakçe İntiharın Genel Provası (Tiyatroadam) Yardımcı Rolde Kadın Oyuncu Ayşegül Uraz Yardımcı Rolde Erkek Oyuncu Serhan Süsler Sahne Tasarımı Behlüldane Tor Giysi Tasarımı Nihal Kaplangı Işık Tasarımı Serhat Akın Özgün Tiyatro Müziği Burçak Çöllü Koreografi Senem Oluz

Genç Yetenekler Atakan Yılmaz Genç Yetenekler Meriç Rakalar Genç Yetenekler Emir Özden Genç Yetenekler Öyküsu Özyürek

 6. Ekin Yazın Dostları  Tiyatro Ödülleri (2017-2018)

Kanlı Komedya – Caligula (Baba Sahne) Özgürlüğün Bedeli (Sahne 3) Oyun Karıştı (Tatavla Tiyatro)

Ekin Yazın Dostları Tiyatro Grubu Ödülü

III. Richard (Altıdan Sonra Tiyatro) Seni Seviyorum Türkiye (Bakırköy Belediye Tiyatroları)

Kürklü Venüs (Yolcu Tiyatro) Jean-Paul Marat (Praxis Perform) Netoçka Nezvanova (Yabancı Sahne) Godot’yu Beklerkeni Beklerken (Asmalı Sahne) Damadım Olur musun? (Tiyatro Kedi)

He-Go (Altıdan Sonra Tiyatro) Nehrin Solgun Yüzü (İstanbul Devlet Tiyatrosu) Günün Çorbası (İstanbul Devlet Tiyatrosu) Çingeneler Gökyüzünde Yaşar (İBB Şehir Tiyatroları) Romeo ve Juliet (İstanbul Devlet Tiyatrosu) Sherlock-Hamid (Bakırköy Belediye Tiyatroları) Çingeneler Gökyüzünde Yaşar (İBB Şehir Tiyatroları)

Angina Pektoris (Küçük Salon) Filifu’nun İntikamı (Altıdan Sonra Tiyatro) Otomatik Portakal (Küçük Salon) Özgürlüğün Bedeli (Sahne 3)


Bu haber 1505 kez okundu.

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
                                                   1 + 10 = ?

HAVA DURUMU

İstanbul
ANKARA
Ankara
ANKARA
İzmir
ANKARA

SON YORUMLAR

ANKETLER

GELİRİNİZ GEÇİMİNİZİ TEMİN EDİYOR MU?

Avrasya Haber Ajansı © 1994