Abone Ol!
Ticaret Ateşelikleri görevlerini yapmıyor...
Ekonomi
2018-05-13 20:48

Ticaret Ateşelikleri görevlerini yapmıyor...
 

İstanbul Ticaret Odası’nın (İTO)  81 nci komitesi olan Doğal ve işlenmiş katı yakıt komitesi genişletilmiş sektör toplantısını,  Oda’nın Kandilli’de bulunan,  Cemile Sultan Tesislerinde  gerçekleştirdi.

Komite Başkanı  Erol Temizkanoğlu toplantının açılışında yaptığı konuşmada, sektörün bir çok sorunu bulunduğunu, her geçen gün kan kaybettiğinin altını çizerek, üyelerden komiteye gelen şikayetlerin , önerilerin meclis üyelerince yönetime iletildiğini, meclis kürsüsünden dillendirildiğini hatırlatarak, “Hükümetin sosyal yardımlaşma adı altında torbalarla  halka kömür dağıttığını bizzat sosyal politikalar bakanlığına  ilettiğimizde, böyle bir dağıtımın sektör üyeleri vasıtasıyla kupon karşılığında dağıtılması  yolunda önerilerde bulunduk. Sağ olsun İTO yönetimi de bunu belirli yerlere  taşıdılar.  Bakanlık biz böyle bir şey yapmıyoruz nereden çıkarıyorsunuz şeklinde cevap verdiler” şeklinde konuştu.

 

Meclis üyesi Hüseyin Akarçeşme de  toplantıda yaptığı konuşmada, Sektörü en iyi yerlere taşımak amacıyla Mecliste sık sık sektörün dertlerini kürsüden dillendirmekte, sizlerden gelen dilek ve şikayetleri  yönetime bildirmekte ve gündemde yer almasını sağlamaktayız. Bu ilettiklerimizin içinde gerçekleşenler de oldu,  gerçekleşmeyenlerde oldu. Ama biz 81 komiteyi mecliste temsil eden meclis üyeleri olarak inanın ki yılmadan sorunları  üstesine gitmekten asla yılmadık,  yılmayacağız. Sizlerin bizlere verdiği güçlü destek, bizim mücadele azmimizi körüklemektedir.  Örgütlü meslekler her zaman büyüyor, örgütsüz meslekler ise zaman içinde kaybolup gidiyor. Bu nedenle örgütümüze sahip çıkalım, gücümüzü yitirmeyelim.  Sizlerden teknoloji kullanmanızı,  sektörün sıkıntıları ile ilgili konuları bize bildirmenizi istiyoruz. Bizlerde mail ortamında veya komiteye aktaracağınız sıkıntıları giderme mücadelesinde bulunalım” dedi.

Sektör temsilcileri de yurt dışından ithal edilen kömürlerin  , gümrüklerde kırmızı hatta alınmasını maliyetleri yükselttiğini bu ve benzeri korularda komitenin girişimde bulunmasını talep ettiler. Ayrıca    yurt dışındaki  Konsolosluk ve elçiliklerde bulunan ticaret ateşelerinin  görevlerini layıkiyle yapmadığını, gerekli enformasyon çalışması yapmadığını, bu konuda da dış işleri bakanlığı ve ticaret bakanlığına sorunların iletilmesini istediler.


Bu haber 408 kez okundu.

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
                                                   1 + 2 = ?

HAVA DURUMU

İstanbul
ANKARA
Ankara
ANKARA
İzmir
ANKARA

SON YORUMLAR

ANKETLER

GELİRİNİZ GEÇİMİNİZİ TEMİN EDİYOR MU?

Avrasya Haber Ajansı © 1994