Abone Ol!
Kadın Siyasi Liderler “Genç Kızlar” için Western Union ile Güç Birliği Yaptı
Dış
2018-06-11 20:25

Kadın Siyasi Liderler “Genç Kızlar” için Western Union ile Güç Birliği Yaptı

 

Genç Kızların, dünya genelinde ve tüm ülkelerde politik arenada aktif rol almalarını ve siyasete teşvik edilmelerini destekleyen  ‘Kadın Siyasi Liderler Zirvesi' bu yıl 6-8 Haziran tarihleri arasında Litvanya’da gerçekleştirildi. Zirveye G(irls)20’den katılan genç kızlar, siyaset dünyasının başarılı kadınlarıyla bir araya geldi. Western Union’ın sponsorluğunda gerçekleşen Zirvede, iki nesil hem karşılıklı deneyimlerini paylaştı hem de yeni hedefler doğrultusunda motivasyon tazeledi.

 

Politikada halen aktif olarak görevler üstlenen ve  çalışmalarını sürdüren kadın politikacıların küresel platformu Kadın Siyasi Liderler (Women Political Leaders), sınırlararası ve kurlararası para hareketinin dünya çapındaki lideri Western Union ile G(irls) 20 için bir araya geldi. Bu güç birliği; daha fazla genç kadını siyasete teşvik etmeyi, siyaset ve hükümet görevlerinde kadın temsilinin artmasını ve politika oluşturma ile yönetimde fikir çeşitliliğinin güçlenmesini hedefliyor.

Western Union, G20 ekonomik kararlarının alınması sürecinde genç kızları ve kadınları merkeze alan  G(irls) 20’den genç kızlar ile “How Dare The Sun Rise” (Güneş Ne Cüretle Doğar) ın 23 yaşındaki yazarı Sandra Uwiringiyimana başta olmak üzere, 21 genç kadının dünyadaki kadın siyasi liderlerin en önemli buluşması olan WPL (Women Political Leaders – Kadın Siyasi Liderler) Zirvesi’ne katılmalarına sponsor oldu. Bu yılki zirve, 6-8 Haziran tarihleri arasında Litvanya’da yapıldı.

Zirve,  genç kızların, dünyanın her yerinden ilham veren kadın politikacılarla tanışması ve kızların kendilerinin de lider olma yolunda motivasyon ve isteklerinde bir fark yaratması açısından önemli bir fırsat oldu.

Bu genç kızlar, #Girl2Leader/#KızlarLiderliğe kampanyası kapsamında, öncü bir nesilden öğrenme, akıl alma ve aynı zamanda anlamlı ve etkili eylem hedeflerine ulaşmaya bir adım daha yaklaşma fırsatı bulurken aynı zamanda sonraki nesillerin siyasette aktif rol oynamalarına ve hükümetin farklı kademelerinde görev almalarında etkili olacaklar.

İki nesil ortak bir amaç için bir araya geldi

WPL Zirvesi, Western Union’ın üç temel kuruluş şartını daha ileri taşımasına da katkı sağladı; eğitim, katılım ve bağlanabilirlik. Bu nedenle Western Union, konferansa katılan liderlerin ülkelerine daha fazla güç kazandırmaları için misyonlarını destekleyecek bir platform sunuyor olmakla gurur duyuyor. Western Union EU Düzenleyici İşler ve Politikalar Direktörü Chloe MacEwen, “WPL Zirvesine dahil olmaktan ve gençleri G(irls)20'de desteklemekten gurur duyuyoruz çünkü özünde misyonumuz, daha iyi bir yarın inşa etmek için eğitsel, finansal veya teknolojik başarıya bakmaksızın insanları birbirine bağlamak. WPL Zirvesi, iki neslin ortak bir amaçta birleşmesi için önemli bir fırsat… Bunlardan biri dünyayı daha adil bir yer haline getirmek. Bir diğeri de gelecek neslin yükselmesi ve parlaması için gereken öneri ve araçların bugünün liderlerinden gelecek nesillere aktarılmasını sağlamak” dedi.

Litvanya Parlamentosu tarafından ortaklaşa düzenlenen WPL Zirvesi 2018, Litvanya Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Dalia Grybauskaitė'nin himayesinde gerçekleştirildi. Etkinlik, günümüzün iç içe geçmiş küresel sorunlarını ele alarak, politik karar verme ile ilgili en iyi uygulamaları ve bilgi alışverişini yapma fırsatı sundu.

Zirve, 70'ten fazla ülkenin heyetlerini ve 50'ye yakın üst düzey konuşmacıyı ağırladı. WPL 2018 Zirvesi’nin konuşmacıları arasında Hırvatistan Cumhurbaşkanı Kolinda Grabar-Kitarović; Romanya Başbakanı Viorica Dăncilă; Şili Cumhurbaşkanı (2006-2010, 2014-2018) Michelle Bachelet; Yeni Zelanda Başbakanı (1999-2008) Helen Clark; Ukrayna Başbakanı (2007-2010) Yulia Tymoshenko ve  Senegal Başbakanı (2013-2014) Aminata Toured yer aldı.

 

Western Union Şirketi (NYSE: WU) sınırlar-arası, kurlar-arası para hareketinin dünya çapındaki lideridir. Western Union’ın çok kanallı platform, dijital ve fiziksel dünyaları birbirine bağlayarak tüketici ve işletmelerin para gönderme, alma işlemlerini ve ödemelerini hızlı, kolay ve güvenilir bir şekilde yapmalarını sağlamaktadır. 31 Mart 2018 itibariyle sahip olduğu ağ ile;, 550.000'den fazla perakende acente aracılığıyla 200'den fazla ülkede ve bölgede Western Union, Vigo veya Orlandi Valuta markalarıyla milyarlarca hesaba para gönderme kabiliyetine sahip bir konumdadır. Ek olarak, 2017 yılında en hızlı büyüyen kanalı olan westernunion.com, dünya çapında para dolaşımını sağlamak amacıyla 40'tan fazla ülkede aktiftir. 2017 yılında gerçekleşen yaklaşık 130 para biriminde 300 milyar doların üzerinde işlem bulunurken, WU’nın tüm hizmetleri genelinde bakıldığında saniyede 32 işlem gerçekleştiği görülmektedir. Küresel erişimiyle Western Union, maddi katılımı sağlamak ve ekonomik büyümeyi desteklemek için aileyi, arkadaşları ve işletmeleri birbirine bağlamakta, para alışverişini daha güvenli ve hızlı bir zemine taşımaktadır.

Daha fazla bilgi için www.westernunion.com adresini ziyaret edebilirsiniz


Bu haber 2263 kez okundu.

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
                                                   5 + 8 = ?

HAVA DURUMU

İstanbul
ANKARA
Ankara
ANKARA
İzmir
ANKARA

SON YORUMLAR

ANKETLER

GELİRİNİZ GEÇİMİNİZİ TEMİN EDİYOR MU?

Avrasya Haber Ajansı © 1994