Abone Ol!
COOP TRR, Antalya’da artık daha güçlü!
Turizm
2018-09-28 12:39

COOP TRR, Antalya’da artık daha güçlü!

COOP TRR, turizmde Türkiye-Almanya köprüsünü güçlendiriyor

COOP TRR, Antalya’da artık daha güçlü!

Antalya’da bir büro açan COOP TRR,  ülkemizdeki turizm meslek örgütleri ve konaklama tesisleri ile Almanya’daki reise bürolar arasındaki işbirliğini güçlendirmeyi hedefliyor. COOP TRR CEO’su Cumhur Sefer, “Hedefimiz Türkiye’ye 12 ay boyunca turist göndermek” dedi.

Türk kökenli seyahat acentecilerini tek çatı altında buluşturan Avrupa Türk Seyahat Acenteleri Birliği (COOP TRR),  başta Almanya’daki reise bürolar olmak üzere tüm Avrupa’da etkinlik alanını genişletirken ülkemizde de yapılanıyor. COOP TRR’nin, Antalya’da büro açtığını açıklayan CEO Cumhur Sefer,  Türkiye turizmine katkılarını arttırmak için çalıştıklarının altını çizerek, sıradaki hedeflerinde kültür turizmin başkenti İstanbul olduğunu bildirdi.

COOP TRR’nin, iyi geçen bir yılın ardından yeni sezon için tanıtım çalışmalarına şimdiden başladığını ifade eden Cumhur Sefer, geçtiğimiz haftalarda Almanya'nın üç şehri Münster, Hannover ve Düsseldorf'ta 'Türkiye Roadshowları' (tanıtım turları) yaptıklarını hatırlatarak, “Hedefimiz Türkiye’ye 12 ay boyunca turist göndermek” dedi. Bu etkinliklere katılanlara Türkiye'nin değişik turizm çeşitlerini ve iş fırsatlarını gösterdiklerini kaydeden Sefer, ülkemizin turizmdeki klasik ürünlerinin yanı sıra farklı yönlerini ve kültür turizmini ön plana çıkarmayı hedeflediklerini belirtti.

Türkiye’deki turizm meslek örgütleri ve konaklama tesisleri ile Almanya’daki reise bürolar (seyahat acenteleri) arasında güçlü bir işbirliği kurmak istediklerini ifade eden Sefer, bu amaçla Antalya’da bir bir büro açtıklarını kaydetti. COOP TRR Antalya bürosunda  Mümtaz Özaslangöz ve Katharina Karaca Grenz’in  satış ve pazarlama çalışması yaptığını anlatan Sefer, Almanya’dan yıl boyunca turist göndermek için otellerle sıcak temas halinde olduklarını kaydetti.

Alman turistlerin kültür turlarına ilgisinin artması için daha fazla tanıtım yapmak gerektiğine dikkat çeken Sefer, COOP TRR’nin başlıca kültür destinasyonu olarak İstanbul’u hep ön planda tuttuğunu söyleyerek şöyle konuştu:  “Antalya’daki yapılanmamızın bir benzerini çok yakında İstanbul’da kurmak istiyoruz. İstanbul, bir dünya kültür başkenti olarak daha fazla turisti hak ediyor. Alman turistlerin ilgisini arttırmak için daha çok çalışacağız.”

COOP TRR CEO’su Cumhur Sefer,  gelecek yıl Almanya'dan Türkiye'ye gidecek turist sayısının 5 milyonu rahat geçeceği, 6 milyonu zorlayacağı tahmini de yineleyerek,  fiyat dengesinde de pozitif ibre gördüklerini vurguladı.  Alman ailelerin ilgisinin geri dönmesinin yanı sıra, kültür ve spor, özellikle de golf turizmine de ilginin yeniden başladığını aktaran Sefer, kış satışlarının iyi gittiğini yılbaşı sonrası kültür turlarının satışının artacağını sözlerine ekledi.

Almanya merkezli COOP TRR- Avrupa Türk Seyahat Acenteleri Birliği, turizm sektöründe Türk şirketlerinin karşılaştıkları sorunları aşmak, sektörü geliştirmek, iyileştirmek için oluşturulmuş bağımsız bir platform. Platform üyelerinin 600'den fazlası Almanya'dan, diğer Avrupa ülkeleriyle birlikte toplamda acente sayısı bine yaklaştı. COOP TRR’nin, İngiltere, Fransa, Hollanda, Belçika, İsviçre, Danimarka ve Avusturya'dan üyeleri mevcut.

COOP TRR’nin ana hedefleri; uluslararası piyasada Türk seyahat acentelerinin haklarını korumak, kazançlarını artırmak, satış işlemlerini kolaylaştırmak ve Türkiye turizm sektörüne katkıda bulunmak. 


Bu haber 782 kez okundu.

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
                                                   7 + 5 = ?

HAVA DURUMU

İstanbul
ANKARA
Ankara
ANKARA
İzmir
ANKARA

SON YORUMLAR

ANKETLER

GELİRİNİZ GEÇİMİNİZİ TEMİN EDİYOR MU?

Avrasya Haber Ajansı © 1994