Abone Ol!
TEKZİP
ŞİRKET
2018-10-28 08:13

TEKZİP

 

 

09.10.2018 ve 10.10.2018 tarihlerinde bazı yazılı ve görsel basında yer alan ve Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut’un açıklamalarına yer verilen haber içerikleriyle ilgili tekzip metnimizi kamuoyunun bilgilerine sunarız:

 

Bilindiği üzere aslen T.C.D.D.’nin mülkiyetinde olan Derince Limanı, Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından 02.03.2015 tarihinde yap- işlet - devret modeli ile 39 yıllık süre için, Sayın Cumhurbaşkanımız ve Bakanlar Kurulu Kararıyla yatırım yapılması ve genişletilmesi şartıyla şirketimize devrolunmuştur. Şirketimiz tarafından yatırım yapılıp limanın genişletilmesinden, sözleşme tarihinden 39 yıl sonra liman Devletimize olduğu geri verilecektir. Farklı bir ifade ile şirketimiz bu sürenin sonunda ceketini alıp Limandan çıkacaktır.  

 

Sayın Cumhurbaşkanımızın emri ve bilgisi dahilinde limanımızda genişletme işlemleri yapılmaktadır. Nitekim yukarıda da bahsettiğimiz gibi, Özelleştirme İdaresi Başkanlığı ile yapılan sözleşmede de belirtildiği üzere, şirketimize yüklenen yükümlülük limanı genişletmektir. Belli süre zarfında limanın şirketimiz tarafından genişletilmemesi durumunda sözleşme feshedilebilecek ve vermiş olduğumuz teminatlar irat kaydedilebilecektir.  

 

Tüm bunlarla birlikte, Derince Limanı’nın genişletme projesi T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü (AYGM) tarafından onaylanmıştır. T.C.D.D.’nin mülkiyetinde bulunan limanın AYGM tarafından onaylanan projesi doğrultusunda liman genişletme işlemleri yapılmaktadır. Bu konuda denetleme yetkisi tamamen T.C. Devlet Demiryollarındadır.

 

T.C.D.D.’nin mülkiyetinde bulunan ve yap – işlet –devret modeli ile Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından özelleştirilen diğer limanlarda da olduğu gibi Derince Limanı da ruhsata tabi değildir. Derince Belediyesi ise tüm bu hukuki ve fiili durumu bilmesine rağmen kendisine pay çıkartmaya çalışmaktadır.

 

Sayın Derince Belediye Başkanımızdan isteğimiz, tamamlandığında yaklaşık 2.500 insan çalışacak olan, ülke ekonomisine ve özellikle de Derince İlçesi ve Kocaeli İline istihdam yaratacak çalışmaların engellenmemesidir. Bu doğrultuda da Derince Limanı’nın Cumhurbaşkanımızın emri doğrultusunda bitirilmesi gerekmektedir.

 

Şirket olarak her şeye rağmen en kısa sürede Derince Limanı’nın kapasitesini arttırıp Ülkemizin hizmetine sunacağımızı, çalışmalarımıza durmaksızın devam ettiğimizi kamuoyunun bilgisine sunarız. 10.10.2018

 

 

 

                  Safi Derince

Uluslararası Liman İşletmeciliği A.Ş.


Bu haber 462 kez okundu.

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
                                                   3 + 8 = ?

HAVA DURUMU

İstanbul
ANKARA
Ankara
ANKARA
İzmir
ANKARA

SON YORUMLAR

ANKETLER

GELİRİNİZ GEÇİMİNİZİ TEMİN EDİYOR MU?

Avrasya Haber Ajansı © 1994