Abone Ol!
Tokat Teknopark AŞ, ar-ge, tasarım ve yenilik faaliyetlerini sürdürüyor
Gündem
2018-11-19 06:11

Tokat Teknopark AŞ, ar-ge, tasarım ve yenilik faaliyetlerini sürdürüyor

Tokat Teknopark AŞ, ar-ge, tasarım ve yenilik faaliyetlerini sürdürüyor

 

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Yerleşkesinde yer alan Tokat Teknopark,  Teknoloji Geliştirme Bölgesinin yönetici şirketidir. 2014 yılı başından itibaren faaliyet gösteriyor. Ülkemizdeki Ar-Ge ve İnovasyon ekosistemi içerisinde üniversitemizdeki akademik ve araştırma altyapısının, bilgi birikiminin ekonomik değere ve toplumsal faydaya dönüşmesine katkı sağlayan bir kurumdur.

Projelerin fikir aşamasından ticarileşme sürecine kadar her aşamada girişimcilere destek verdiklerini kaydeden Teknopark A.Ş. Genel Müdürü Prof.Dr. Ahmet Fenercioğlu, şunları söyledi:

“Katma değeri yüksek ürünler geliştiren, ileri teknoloji kullanan/üreten   şirketlerin oluşumuna ve büyümesine katkı sağlayan, nitelikli insan kaynağı istihdamı sağlayan firmaları bünyemizde bulunduruyoruz. Bugün, 25 firma ile Ar-Ge, tasarım ve yenilik faaliyetlerini sürdürürken, bu firmalarda 100’ün üzerinde personel istihdam ediliyor” dedi.

 

2015 yılından itibaren TTO faaliyetlerine hız kazandırdı

 
2015 yılı başından itibaren teknopark, üniversitenin Teknoloji Transfer Ofisi (TTO) ile işbirliği yaparak, TTO faaliyetlerine hız kazandırdı. “Fikirden Değere” sloganıyla Önkuluçka merkezini kurarak, iş fikri olan üniversite öğrencilerine rehberlik ve atölye hizmetleri sunmaya başladı. TTO kapsamında, eğitim, bilgilendirme, proje destek birimi, üniversite-sanayi işbirlikleri, fikri mülkiyet hakları, girişimcilik ve ticarileşme alanlarında üniversite ile birlikte hizmet veriyor. Böylece, Kamu Ar-Ge desteği almış olan birçok firma, kuluçka merkezinde şirketleşerek Ar-Ge faaliyetlerini yürütüyor. Faaliyetlerin yanı sıra, nitelikli toplantı odaları, seminer ve eğitim salonları ve sosyal alanları ile konforlu ve huzurlu çalışma ortamı ile ekosistemin bir parçası olmak isteyen girişimciler için önemli bir merkez haline gelmiştir.

Teknopark A.Ş. Genel Müdürü Prof.Dr. Ahmet Fenercioğlu, konuşmasına şöyle devam etti:

“Tokat Teknopark Ar-Ge, tasarım ve yenilik faaliyetleri ile güç kazanmak ve devletimizin kanun kapsamında sunmuş olduğu vergisel muafiyet, indirim ve istisnalardan yararlanmak isteyenler için hizmete ve işbirliğine hazırdır” diye konuştu.


Bu haber 505 kez okundu.

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
                                                   4 + 7 = ?

HAVA DURUMU

İstanbul
ANKARA
Ankara
ANKARA
İzmir
ANKARA

SON YORUMLAR

ANKETLER

GELİRİNİZ GEÇİMİNİZİ TEMİN EDİYOR MU?

Avrasya Haber Ajansı © 1994