Döviz kurlarındaki olası kumpaslara aldırmayın

Döviz kurlarındaki olası kumpaslara aldırmayın haberinin gerçek görüntüsü.

Yazdır

2018-01-22 18:41

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Yönetim kurulu başkanı Öztürk Oran, Suriye'de yürütülen “Zeytin Dalı” Harekatını değerlendirerek, iş dünyasına çağrıyaptı. Oran, “Oda üyelerimize, iş alemine döviz kurlarındaki olası kumpaslara aldırmama çağrısında bulunuyorum”dedi.

“Her kuruşumuzun hesabını bilerek, yatırımlarımızı canlı tutmaya devam edeceğiz.” diyen Oran,çağrısında , “İş dünyamızın cesareti, devletimizin kararlılığı ve Merkez Bankamızın döviz rezervi her türlü manipülasyonun önüne geçecek güçte.”olduğunu kaydederek, “ İTO'nun 420 bin üyesinin her biri bu milli savaşın, ekonomi cephesindeki neferi olduğunu uade etti.

Oran,açıklamasında, “Gözümüz kulağımız Afrin’de Mehmetçiğimizde. 420 bin üyemizin her biri bu milli savaşın, ekonomi cephesindeki neferidir. İş dünyası olarak, seferdeki nefere en büyük desteği daha çok çalışarak vereceğiz” dedi.

Oran, Türk Silahlı Kuvvetlerince (TSK), Suriye'nin kuzeybatısındaki Afrin bölgesinde terör örgütleri PYD/PKK ve DEAŞ'a yönelik devam eden harekata ilişkin yaptığı açıklamada, “Oda üyelerimize, iş alemine döviz kurlarındaki olası kumpaslara aldırmama çağrısında bulunuyorum. Bir katılım bankamızın da başında olmam hasebiyle piyasaları yakından takip ediyoruz” diye konuştu.

“Her kuruşumuzun hesabını bilerek…”

Öztürk Oran, “İş dünyamızın cesareti, devletimizin kararlılığı ve Merkez Bankamızın döviz rezervi her türlü manipülasyonun önüne geçecek güçte. Her kuruşumuzun hesabını bilerek, iş dünyası olarak yatırımlarımızı canlı tutmaya devam edeceğiz. Ekonomik hareketliliğe bakıldığında piyasada ordumuza ve devletimize tam bir güvenin hakim olduğunu görüyoruz. Bize düşen bu canlılığı ve güveni muhafaza etmek” dedi.

Zeytin Dalı Harekatı’nı gerçekleştiren TSK’nın yüzde 70 oranında milli silahla bu başarıyı elde ettiğine de dikkati çeken Oran, ülke için yerli üretimin ve tasarrufun öneminin bir kez daha ortaya çıktığını vurguladı.