Finansçı Olmayanlar İçin Finans ve 2017 Türkiye Ekonomisi - 2018 Beklentileri Seminerİ

Finansçı Olmayanlar İçin Finans ve 2017 Türkiye Ekonomisi - 2018 Beklentileri Seminerİ haberinin gerçek görüntüsü.

Yazdır

2018-05-08 22:20

 
 
 
 
 

 

Kocaeli Sanayi Odasının koordinatörlüğünde  ABIGEM ve Finansal Egitmeni Çağlayan Ateş'in sunumuyla "Finansçı Olmayanlar İçin Finans ve 2017 Türkiye Ekonomisi - 2018 Beklentileri"  konulu bir seminer düzenlendi.

Çağlayan Ateş, seminerdeki sunumunda, "Günümüzde herkes temel finansal terimler ile bazı önemli finansal kavramlari en azindan temel bazda biliyor olması önemlidir. Bir yöneticinin ise finansal terimleri ne anlama geldiğini bilmesi haricinde mali tabloların, bilanço ve finansal bilgileri okuması ve daha da önemlisi yorumlayarak firmanın gelecekteki durumunu görebilmesi önem taşımaktadır.

Seminerimizin ilk bölümünün sonunda; katılımcılar güncel finansal terimler hakkında bilgi sahibi olacak olup ayrıca, bir bilançonun okunması, yorumlanması ve çeşitli analiz yöntemlerinin nasıl uygulanacağı konusunda uygulamalarla aktarılarak farkındalık yaratılmaya çalışılacaktır.

Seminerin ikinci bölümünde ise; Türkiye Ekonomisinin 2017 görünümü ve 2018 beklentileri ile birlikte 2018'e dönük stratejilerin oluşturulmasına katkı sağlaması amaçlanmaktadır"şeklinde konuştu.

Daha sonra slayt gösterileri ile  bilançolar, kar-Zarar, şirket muhasabelerinde dikkat edilmesi gereken konularda bilgiler verdi..