İTO BAŞKANI KDV VE ÖTV İNDİRİMİNİ DEĞERLENDİRDİ

İTO BAŞKANI KDV VE ÖTV İNDİRİMİNİ DEĞERLENDİRDİ haberinin gerçek görüntüsü.

Yazdır

2018-10-31 19:55

 
 
 
 
 
KDV VE ÖTV İNDİRİMİ… İTO BAŞKANI AVDAGİÇ, KDV ve ÖTV İNDİRİMİNİ DEĞERLENDİREREK," İSTİHDAM KAPISI OLAN SEKTÖRLERDE TAM ZAMANINDA HAMLE YAPILDI"DEDİ.
 
 
 
Altı başlıkta KDV ve ÖTV indirimleri

İTO Başkanı Avdagiç,  “Ekonomi yönetimi mobilya, beyaz eşya, otomotiv ve inşaat gibi istihdam kapısı olan sektörlerde tam zamanında bir hamle yaptı.”

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın açıkladığı altı başlıkta KDV ve ÖTV indirimleriyle ilgili olarak, “Ekonomi yönetimi mobilya, beyaz eşya, otomotiv ve inşaat gibi istihdam kapısı olan sektörlerde tam zamanında bir hamle yaptı” değerlendirmesinde bulundu.

Avdagiç, vergi indirimleriyle iç talep ve istihdama direkt etkisi olacak, proaktif bir önlem alındığını belirterek, şunları söyledi:

“Beyaz eşyada ÖTV’nin sıfıra çekilmesi, mobilyada KDV'nin 8'e indirilmesi, ticari araçlarda KDV'nin yüzde 1'e düşürülmesi, 1600 cc altı motorlu araçlarda ÖTV’de 15'er puanlık indirim yapılmasının etkisi, şüphesiz bu sektörlerle sınırlı kalmayacaktır. Ekonominin bütününe olumlu yönde sirayet edecektir.

Konutta KDV indirimine devam edilmesi ve tapu harçlarının yüzde 4'ten 3'e indirilmesi İstanbul Ticaret Odası olarak bizlerin de dile getirdiği bir öneriydi. Hayata geçirilmesinden memnuniyet duyuyoruz. Vergi indirimi fırsatını hem tüketici hem de iş dünyası çok iyi değerlendirecektir. İnanıyoruz ki devlet vergide yaptığı fedakarlığı, artacak satışlarla telafi edecektir.”