ŞİRKET HABERLERİŞirket Haberleri

EULER HERMES TÜRKİYE’DE BAYRAK DEĞİŞİMİ

Alacak sigortası alanında dünya lideri olan Euler Hermes Grubu’nun Türkiye Ofisi CEO’luk görevine Ahmet Ali Bugay atandı. Bugay’dan önce CEO’luk görevini yürüten Özlem Özüner ise Euler Hermes İngiltere ile İrlanda Pazarlama ve Dağıtım Kanalları Direktörü olarak atandı.

HSBC, Rothschild ve Silkroutefinancial gibi uluslararası yatırım bankalarında 12 yıl boyunca çesitli yönetim pozisyonlarında bulunan Ahmet Ali Bugay, 2011’de Euler Hermes Türkiye`ye Risk, Enformasyon ve Hasar Genel Müdür Yardımcısı olarak katıldı. 2015 yılına kadar bu görevi yürüten Bugay, 2015’ten bu güne, Euler Hermes Paris Merkez Ofisi’nde Grup Risk ve Strateji Yöneticisi olarak görev aldı ve bu süre zarfında bir dönem Euler Hermes Asya Pasifik Bölgesi, Risk, Enformasyon ve Hasar Direktörlüğü görevini de yürüttü.

Tarsus Amerikan Koleji’nden 1991 yılında mezun olan Bugay, lisans ve lisansüstü MBA derecelerini İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi, Çevre Mühendisliği Bölümü’nde ve Koç Üniversitesi’nde tamamladı.

Euler Hermes Türkiye’ye CEO olarak atanması ile ilgili konuşan Bugay, “Dünyanın lider alacak sigorta firması Euler Hermes’in Türkiye CEO’su olarak görev almaktan büyük mutluluk duyuyorum. Bu zamana kadar CEO’luk görevini başarı ile sürdüren Özlem Özüner’den bu bayrağı teslim almak benim için ayrı bir gurur kaynağı. Euler Hermes’te geçirdiğim 9 yıllık süre boyunca Istanbul, Hong Kong ve Paris ofislerinde görev aldıktan sonra ülkeme tekrar geri döndüğüm için ayrıca çok mutluyum. Görevim boyunca iş ortaklarımız, müşterilerimiz ve çalışanlarımızdan aldığımız güçle şirketimizi daha da iyi bir konuma yükseltmeye ve müşterilerimize katkı sağlamaya devam edeceğiz” dedi.