EĞİTİMEĞİTİM

ALES 2019 / 2 soruları ve cevap anahtarı ne zaman yayınlanacak?

ALES 2019 / 2 soruları ve cevap anahtarı ne zaman yayınlanacak?

ALES soruları ve cevapları için geri sayım sınavın tamamlanmasının ardından başladı. ÖSYM tarafından bu yıl ikincisi gerçekleştirilen sınavda adaylar sorumlu oldukları alandan sınava katıldılar. Peki, ALES soruları ve cevapları hangi tarihte yayınlanacak?
haber metninin boyutu
haber metnini yazdır
ALES sınav giriş belgesi geçtiğimiz günlerde ÖSYM tarafından erişime açılmış ve sınava katılacak adaylar için bazı nüfus müdürlükleri nöbetçi olarak belirlenmişti. Sınavla ilgili son uyarılar da yine kurum tarafından kısa süre önce açıklanmış ve adayların dikkat etmesi gereken noktalara değinilmişti. İşte ALES 2019 ile ilgili bilinmesi gerekenler ve sınava ilişkin detaylar…

ALES SORULARI VE CEVAPLARI NE ZAMAN YAYINLANACAK?

Soruların ve cevap anahtarının ne zaman yayınlanacağı ile ilgili kurumdan resmi bir açıklama gelmese de hafta içerisinde soruların ve cevapların erişime açılması bekleniyor.

Sınava katılan daylar ÖSYM’nin AİS sayfası üzerinden TC kimlik numaraları ve şifreleri ile sisteme giriş yaparak sorulara ve cevap anahtarına ulaşabilecekler.

ALES SAAT KAÇTA BAŞLADI

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nin paylaştığı verilere göre sınav 22 Eylül 2019 Pazar günü yapıldı. Saat 10:15’te başlayan sınav için adayların en geç 10.00’da binaya giriş yapmaları gerekiyordu. Saat 10.00’dan sonra adaylar sınav binalarına alınmadı.