EkonomiEKONOMİ

Atasun Optik Optisyenlik Burs Programı ile Sektörün Geleceği Güvence altına alıyor

Atasun Optik, toplumsal fayda odaklı yaklaşımı doğrultusunda, optisyenlik mesleğini geliştirmek ve sektörün geleceğine katkıda bulunmak üzere “Optisyenlik Burs Programı”nı başlatıyor.

59 ildeki 282 noktada ve online kanalları ile Türkiye’nin dört bir yanına hizmet veren Atasun Optik, sektörünün gelişimine de katkı sunmaya devam ediyor. Bu doğrultuda pek çok yenilikçi uygulamayı hayata geçiren Atasun Optik, 2021 Ocak ayından itibaren de Optisyenlik Bölümü’nde okuyan üniversite öğrencileri için “Optisyenlik Burs Programı”nı başlatıyor.

Atasun Optik CEO’su Nihat Aydın, konuyla ilgili şunları söyledi: “Atasun Optik olarak sektörümüzün gelişimine katkı sağlamak, birincil hedeflerimiz arasında bulunuyor. Bu hedefimiz doğrultusunda gerçekleştirdiğimiz yenilikçi uygulamalarımızın yanı sıra, nitelikli istihdam gücü yaratmaya da katkı sunmak adına Optisyenlik Burs Programımızı hayata geçiriyoruz. Ocak ayı itibariyle başlayacak programımızı, önümüzdeki yıllarda da genişleterek devam ettireceğiz. Programla birlikte Optisyenlik Bölümü’nde okuyan üniversite öğrencileri burs almanın yanı sıra Atasun Optik’te eğitimlere katılarak ya da staj programımıza başvurarak profesyonel hayatı deneyimleme fırsatı yakalayacak”.

Program 100 öğrenci ile başlıyor

Optisyenlik Burs Programı, 2021 bahar dönemi öğretim yılı itibarıyla 100 öğrenci ile başlayacak. Türkiye Cumhuriyeti yüksek öğretim kurumuna bağlı tüm devlet üniversitelerinin, Optisyenlik Bölümü’nde en az yarım dönem okumuş ve başarılı olmuş 1. sınıf öğrencileri ve 2. Sınıf öğrencileri programdan faydalanabilecek. Vakıf üniversitelerinden ise yüzde 100 eğitim bursu hakkına sahip öğrenciler programa başvurabilecek.

Programa katılmaya hak kazanan öğrenciler, kariyer gelişimlerine katkı sağlayacak seminerlere veya kurum içi eğitimlere, online eğitimlere ve Atasun Optik destek ofis ziyaretlerine katılabilecek. Burs kazanan öğrencilerden seçilecek olanlar ise Atasun Optik’te staj yapma imkanı bulacak.

Optisyenlik Burs Programı’na başvurmak isteyen öğrenciler, detaylı bilgilere https://www.atasunoptik.com.tr/kurumsal/optisyenlik-bursu-basvurusu_1945 sayfasından ulaşabiliyor.