EditördenEDİTÖRDEN

COOP TRR’den ormanlarımıza bağış kampanyası

COOP TRR Int. AG.TEMA Vakfı’nın başlattığı “Yeniden Yeşerteceğiz” fidan bağışı kampanyasına destek veriyor. Seyahat acentalarıyla el ele veren COOP TRR, turistleri de ormanlarımıza yardım için davet ediyor. Türk kökenli acentelerin vitrinlerine kampanya afişleri asılacak.

Avrupa Türk Acentacılar Birliği (COOP TRR Int. AG.), ülkemizin dört bir yanında halen devam eden orman yangınları için TEMA Vakfı’nın başlattığı “Yeniden Yeşerteceğiz” fidan bağışı kampanyasına destek veriyor. Kampanyaya öncelikle kendisi bağış yapan COOP TRR, Almanya başta olmak üzere Avrupa’daki Türk kökenli seyahat acentalarının da aynı kampanyaya katılımı için öncülük ediyor.

COOP TRR CEO’su Cumhur Sefer, “Çok üzgünüz, kaybımız çok büyük. Kalbimiz ana vatanımızda; bu acı tablo hepimizi derinden etkiliyor” diyor. Kayıpların telafisinin çok zor olduğunun bilincinde olduklarını ama bir nebze de olsa umutları yeşertmek, kaybettiklerimizin yerine daha fazla alanı yeşillendirmek için COOP TRR olarak TEMA Vakfı’na fidan bağışında bulunduklarını açıklayan Sefer, birlikte çalıştıkları Türk kökenli acentaların da aynı kampanyaya destek vermesi için öncülük ettiklerini söylüyor.

Sefer, kampanyaya Alman tatilcileri de dahil edebileceklerini ifade ederek, “TEMA Vakfı’nın kampanyasına katılım davetimizi anlatan bir afiş hazırlayıp iletişim listemizde yer alan bini aşkın seyahat acentasına mail yoluyla iletiyoruz; dileyenler afişi vitrinlerine asacak. Öte yandan yine acentalarımız, Türkiye odaklı tur satışlarında misafirlerine bu kampanyadan söz ederek fidan bağışı yapmaları için teşvik edecek” diye konuşuyor.

Alman turistler için Türkiye’nin eşsiz doğası, zengin tarihi ve kültürüyle vazgeçilmez bir tatil destinasyonu olduğunun altını çizen Sefer, yangınlara rağmen birlik ve beraberlik içinde, mümkün olan en kısa sürede kayıplarımızı telafi edebileceğimize inandıklarını vurgulayarak, pandemi sonrası Avrupa’dan ülkemize olan talebin yeniden tırmanışa geçtiği şu günlerde yaşanan bu olumsuzlukları biran önce geride bırakmayı diliyor.

 

COOP TRR

Almanya merkezli COOP TRR- Avrupa Türk Seyahat Acenteleri Birliği, turizm sektöründe Türk şirketlerinin karşılaştıkları sorunları aşmak, sektörü geliştirmek, iyileştirmek için oluşturulmuş bağımsız bir platform. Platform üyelerinin büyük çoğunluğu Almanya’dan, diğer Avrupa ülkeleriyle birlikte toplamda çatısı altında birleştirdiği acente sayısı bini aşkın. COOP TRR’nin, İngiltere, Fransa, Hollanda, Belçika, Finlandiya, İsviçre, Danimarka ve Avusturya’dan da üyeleri mevcut. COOP TRR’nin ana hedefleri; uluslararası piyasada Türk seyahat acentelerinin haklarını korumak, kazançlarını artırmak, satış işlemlerini kolaylaştırmak ve Türkiye turizm sektörüne katkıda bulunmak.