TURİZMTurizm

“Dünya Turizm Günü”

Yerli ve Yabancı Turistlerin Vazgeçilmez Adresi
İsfanbul Tema Park “Dünya Turizm Günü” Kapsamında
2023 Turizm Hedefini Açıkladı

İSFANBUL RESORT Rekor Hedefini belirledi, Hedef; 3 Milyon Turist

Türkiye’nin ilk tema parkını bünyesinde bulunduran, İstanbul’un gözde alışveriş, eğlence ve yaşam kompleksi İSFANBUL Tema Park, 30’a yakın birbirinden özel eğlence ünitesiyle donatılmış, 120 bin metrekarelik alana kurulu ve 18 bin kişilik kapasitesi ile 7’den 70’e yılda yaklaşık 500 bin turist ağırlıyor. Eğlence tutkunu yabancı turistlerin vazgeçilmezi haline gelen İSFANBUL Tema Park, turizme yön veren karar vericilerle ve turizmin paydaşlarıyla birlikte hazırladıkları özel eğlence paketlerini yerli ve yabancı turistlere sunuyor.

Avrupa’daki Tema Park’lar arasında “En İyi İlk 10’’da

Avrupa’daki tema parklar arasında iki yıl üst üste “En İyi ilk 10 Tema Park” arasına giren İSFANBUL, toplam 600 bin m2’lik bir alana konumlandırılmış alışveriş, eğlence ve yaşam kompleksinden oluşuyor. 200’e yakın mağazadan oluşan alışveriş merkezi tarafı ile 8 bin araçlık otopark kapasitesiyle yerli ve yabancı tüm ziyaretçiler tarafından tercih edilme sebebi haline geliyor.

Tankut Tonger, 2023 Turizm Hedeflerini Açıkladı

“Eğlencenin başkenti” sloganı ile misafirlerine hizmet veren ve yılda yaklaşık 500 bin turist ağırlayan İstanbul’un eğlence, alışveriş ve sosyalleşme merkezi İsfanbul Tema Park’ın yönetici direktörü Tankut Tonger, turizm sektörüne yön verenlerin ‘Dünya Turizm Günü’nü kutladı. “Türkiye ekonomisinin lokomotifi olan turizm sektörü, her geçen gün ülkemize katma değer yaratarak global alanda önemli bir farkındalığa imza atıyor. Birlikte omuz omuza çalıştığımız turizme yön veren tüm paydaşların bu özel gününü gönülden kutluyorum” dedi. Türkiye tanıtımına İsfanbul Tema Park olarak sürdürülebilir katkıda bulunmayı odak noktasına aldıklarının altını çizerek İSFANBUL Tema Park’ın 2023 turizm hedeflerini açıklayan Tankut Tonger; ‘’2019 sezonunu henüz kapatmadık. Hala yoğunluğumuz devam ediyor. Okulların ara tatil dönemleri, Öğretmenler Günü, Yılbaşı, Sömestir gibi tatiller ve özel günler ile kış sezonunun da hareketli geçmesini bekliyoruz. Gelecek yıl hedefimiz İsfanbul Tema Park’ı 12 ay ziyaret edilebilecek bir turizm destinasyonuna dönüştürerek 1 milyon turisti parkımızda ağırlamak. Bunun yanı sıra tema parkımız, alışveriş merkezimiz ve yeni eklenecek odaları ve kongre salonlarıyla genişleme çalışmalarına başladığımız otelimiz ile İsfanbul’u dev bir resort işletmesi haline getiriyoruz. Yeni yatırımlarla mevcutta kompleks genelinde 2 milyon olan turist ziyaretçi sayısını da 3 milyona çıkarmayı hedefliyoruz. Böylelikle 2023’te Türkiye’ye gelen her 10 turistten 1’inin eğlencenin başkenti İSFANBUL’u ziyaret etmesini sağlamak istiyoruz.” şeklinde konuştu.

İSFANBUL Tema Park, 75 ülkede 35 bin alt acente ile aktif faaliyet yürüten, Türkiye’de TÜRSAB’a bağlı 11 bin seyahat acentesinden 7 bini ile direkt olarak çalışan IATI Turizmin üyesidir.

“Eğlencenin başkenti” sloganı ile misafirlerine hizmet veren, İstanbul’un eğlence, alışveriş ve sosyalleşme merkezi olarak öne çıkan İsfanbul, yeni yatırımlar ve projeler ile gücünü artırarak ve yeni marka kimliği ile artık sadece Türkiye’nin değil, içinde bulunduğu coğrafyanın da eğlence, yaşam ve alışverişte en büyük adresi oldu. Türkiye’de bir Tema Park’ı, Avm, otel ve gösteri merkeziyle birleştiren
ilk alışveriş, eğlence ve yaşam kompleksi olan İsfanbul, toplam 600 bin m2’lik bir alanda konumlanıyor ve hepsi birbirinden farklı mağaza cephelerine sahip benzersiz alışveriş merkezi mimarisiyle dikkat çekiyor. Klasik alışveriş merkezlerinden farklı olarak, içerisinde bulunan üç katlı açık ve kapalı alışveriş caddeleri ve nostaljik tramvayı ile İsfanbul Alışveriş Merkezi’nde 200’ü aşkın mağaza yer alıyor. Bowling ve en son teknoloji ile donatılmış sinema salonlarına sahip olan İsfanbul’un 8 bin araçlık otopark kapasitesi bulunuyor. Türkiye’nin ve dünyanın gözde eğlence merkezi İsfanbul içerisinde bulunan Tema Park ise misafirleri karşılayan masalsı şatosu ile 120 bin metrekarelik bir alanda konumlanıyor. 7’den 70’e ailece eğlence sunan, yetişkinlerin ve çocukların doyasıya eğlendiği İsfanbul Tema Park, 3 saniyede tam 110 kilometre hıza çıkan, dünyanın en iyi 4. Roller Coaster’ı “Nefeskesen”ve 20 milyon dolarlık yatırımla, özel olarak 4 bin metrekarelik bir alana kurulan “Fatih’in Rüyası” gibi 30’u aşkın ünitesi ile misafirlerin ilgi odağı olmaya devam ediyor.Türkiye’nin en büyük açıkhava Led ekranına sahip, 10 bin kişilik dev gösteri sahnesindeki gösteriler ve konserler ile bitmeyen festival ortamı da İsfanbul’da misafirleri bekliyor.
İsfanbul ile ilgili haberleri dijital medyada aşağıdaki adreslerden takip edebilirsiniz:
Web sitesi: www.isfanbul.com
Facebook : www.facebook.com/isfanbulistanbul
Twitter : www.twitter.com/isfanbul_
Instagram: www.instagram.com/isfanbul