EditördenEDİTÖRDEN

EFE’tur da klima rezaleti…

Efe tur, Şehirlerarası sefer yapan ve marka değerine ulaşmış bir turizm şirketi. Ancak, her halde şirket eskidikçe, bir marka değerine de ulaştıkça, şirket üzerindeki ciddiyet de  şirket yöneticilerinin elinden kaçıyor.

Geçtiğimiz günlerde (31 Temmuz 2021) İzmir Aliağa’dan kalkan 41 FM 828 Plakalı Mercedes marka otobüs, hava sıcaklığını tavan yaptığı bu yaz gününde kliması bozuk olarak servise konulmuş olup, yolcuların yoğun şikayetlerine neden olmuştur. Covit 19’un 4’ncü pik yaptığı bu günlerde 55 kişilik otobüs ful yolculuk yaparken, klimasın çalışmaması, yolculuk yapan bu kişilerin varyanta ulaşmış bu hastalığı kapmalarına da davetiye çıkarmıştır.

Yol boyunca yolcuların şikayetleri  devam ederken, araç Bursa otogarına kadar gelmiştir. Burada  araçtaki kaptanlar, Kocaeli’nden araç istendiğiniz iki saat kadar burada bekleneceği bildirilmiştir. Yolculardan bir bayanın isyanı  sonucu, Bursa’daki Efe Tur Yazıhanesinin görevlisi   Erdem Altınöz  devreye girmiş, ve yoldan gelen ve Kocaeli istikametine gitmekte olan 41 AHE 557 plakalı araçtaki boş koltuklara çocuklu aileleri ve  bayanları bindirerek şirketin ayıbını örtmüştür.

Bu ayıp, şirketin değer kaybının yanı sıra müşteri kaybına neden olurken, bu işten ekmek yiyen emekçilerin de ekmeğine da mani olacaktır.