ŞİRKET HABERLERİŞirket Haberleri

Finansal danışmanlık hizmet…

Yapı Kredi Genel Müdür Yardımcısı Erhan Adalı,Yapı Kredi, uluslararası sigorta şirketi Aegon’un Türkiye, Macaristan, Polonya ve Romanya operasyonlarının tamamının 830 milyon Euro bedelle Vienna Insurance Group (VIG) tarafından satın alınması işleminde VIG’e Türkiye’de finansal danışmanlık hizmeti verdigini duyurdu..

Gerekli onayların alınmasının ardından 2021 yılı içerisinde tamamlanması beklenen işlem ile Vienna Insurance Group (VIG), Türkiye’deki konumunu güçlendirmiş olacak.

Satın alma işlemlerinde sundukları finansal danışmanlık hizmetleriyle büyük başarılara imza attıklarını vurgulayan Yapı Kredi Genel Müdür Yardımcısı Erhan Adalı, “Yapı Kredi olarak uzun yıllara dayanan tecrübemizle uluslararası köklü şirketlerin önemli anlaşmalarında finansal danışmanlık hizmetleri sunmaya devam ediyoruz. Sigorta sektörü için oldukça önemli olan bu satın alma işlemi de finansal danışmanlık alanında sınırları aşan yetkinliğimizi kanıtlar nitelikte. Başarıyla gerçekleştirilen bu işlem ile önemli bir yabancı yatırımcının Türkiye’deki yatırımlarını artırmış olmasından ötürü de gururluyuz.” dedi.