TEKNOLOJİTeknoloji

IdeaSoft, e-Dönüşüm çözümlerinde partner olarak Uyumsoft’u seçti

Türkiye’nin dijital dönüşüm lideri Uyumsoft Bilgi Sistemleri ve Teknolojileri AŞ ile Türkiye’nin lider e-ticaret altyapı sağlayıcısı IdeaSoft  Yazılım A.Ş. arasında, e-Dönüşüm çözümlerinde iş birliği anlaşması imzalandı. IdeaSoft  müşterileri, e-ticaret yaparken ihtiyaç duydukları e-dönüşüm çözümlerinde (e-Fatura, e-Arşiv Fatura, e-Defter, e-İrsaliye ve diğer tüm e-Belgeler), Uyumsoft’un sunduğu avantajlı paketlerden faydalanabilecek.
 
Ülkemizin özel entegratörleri arasında ilk sıralarda yer alan Uyumsoft, işletmelerin uçtan uca tüm e-Dönüşüm süreçlerini kapsayan bir hizmet veriyor. Gelir İdaresi Başkanlığı ve ilgili kurumlar ile entegrasyonu sağlıyor. GİB’in teknik ve mevzuata ilişkin kriterlerine göre;  bilgi güvenliği, iş sürekliliği ve 10 yıl saklama hizmeti sunuyor. İşletmeler, bulut tabanlı e-Uyum altyapısı sayesinde mekan bağımsız çalışarak bilgisayarlarından veya telefonlarından e-belge oluşturmanın kolaylığını yaşıyor.  Uyumsoft’un dijital dönüşüm uzmanları 7×24 firmalara destek verirken, UyumAkademi’nin düzenlediği ücretsiz webinarlar ile güncel tebliğler hakkında bilgi sahibi oluyorlar ve uzmanlara sorularını sorma imkanını yakalıyorlar.
 
e-Dönüşüm ile e-Ticaret alanları, katlayarak büyümeye devam edecek
 
Türkiye’de, 2014 yılı Nisan ayında zorunluluğu bulunan işletmelerin e-Fatura uygulamasına geçmesiyle başlayan e-Dönüşüm süreci, aradan geçen 7 yılda global ölçekte başarıya imza atarak, önemli bir yol aldı. Bu yılın Haziran ayı itibariyle, ülkemizde e-Fatura kullanan firma sayısı 427 bine ulaştı. e-Dönüşüm uygulamaları kapsamında olan e-Fatura, e-Arşiv Fatura, e-Defter, e-İrsaliye, e-SMM, e-MM, e-Mutabakat, e-Bilet, e-Adisyon gibi e-Belge ürünlerine, önümüzdeki günlerde ekleyecek olan yeni e-Belge ürünleri nedeniyle, dijital dönüşüm uygulamaları sektörü katlanarak büyümeye devam edecektir.
  
Ülkemizde e-ticaret hacmine baktığımızda, Ticaret Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, e-ticaret hacmi 2020 yılında bir önceki yıla oranla %66 artış göstererek, 226 milyar 200 milyon liraya yükseldi. E-ticaret hacminin genel ticarete oranı, 2019 yılında %9,8 iken, bu oran 2020 yılında 5,9 puan artarak %15,7’ye çıktı. E-ticaret hacmi, bugün ve gelecekte katlanarak büyümesini sürdürecektir. Global ölçekte de, e-ticaret hacmi her yıl ortalama %18’in üzerinde büyüyor ve dünya e-ticaret hacminin 4,3 trilyon dolar civarlarında olduğu kaydediliyor.
IdeaSoft ve Uyumsoft arasında yapılan bu iş birliği, IdeaSoft  müşterilerinin e-Dönüşüm sürecine geçişlerini kolaylaştırmayı, Uyumsoft’un kalite ve hızlı hizmet anlayışı sayesinde mali süreçlerdeki operasyonel yükü azaltırken, verimliliklerini artırmayı  hedefliyor.
 
Ülkemizin inovasyon lideri Uyumsoft AŞ, 25.’nci yılında 50 binin üzerindeki yerli ve global müşterisinin uçtan uca dijital dönüşümünü sağlıyor. Türkiye’nin dijital dönüşüm lideri Uyumsoft A.Ş.’nin ürün ailesinde; Kurumsal Kaynak Planlama uyumERP (bulut, mobil), Müşteri İlişkileri Yönetimi uyumCRM (bulut, mobil), İnsan Kaynakları Yönetimi uyumHRM (bulut, mobil), e-Belge e-Uyum (e-Fatura, e-Arşiv Fatura, e-SMM, e-Defter, e-İrsaliye ve diğer tüm e-Belgeler) uygulamaları, Ticari Paket Yazılımlar, ekoTicari (Kobi’lerin ERP’si), ekoHR, ekoSMMM (Mali Müşavir Yazılımı), ekoCari (Ön Muhasebe Ticari Paket Programı), Banka Bakiyem, uyumYEDEK, uyumİYS dahil 30’u aşkın yazılım ürünü bulunuyor.
 
Ülkemizin lider e-ticaret altyapı sağlayıcısı IdeaSoft, 16.’ncı yılında 12 binin üzerinde işini e-ticarete taşımak ve online pazarda büyümek isteyen müşterilerine hizmet veriyor. Web ve mobil tabanlı yazılım çözümleri sunmayı ilke edinen IdeaSoft, müşteri odaklı çalışma anlayışı ile beklentileri karşılıksız bırakmayan profesyonel e-ticaret çözümleri üretiyor. Sektör tecrübesini doğru bilgi, değişim, iş birliği ve güven ile harmanlayan IdeaSoft, e-ticaret ve e-ihracat alanlarında global bir firma olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. 2016 yılından itibaren ücretsiz panel eğitimleri düzenleyerek, online e-ticaret eğitimleri vermeye devam ediyor.