EditördenEDİTÖRDEN

Müjgan Çetin Bilim Kızı Sosyal Sorumluluk Projesiyle Kadının Güçlenmesi Prensipleri’ne İmza Attı

 

 

 

Müjgan Çetin markası Bilim Kızı adlı sosyal sorumluluk projesi kapsamında, Birleşmiş Milletler’in kadınların tüm sektörlerde ve her düzeyde, ekonomik yaşamın içinde yer alabilmesini sağlamak adına kadınların güçlenmesini hedefleyen Birleşmiş Milletler Kadının Güçlenmesi Prensipleri’nin (Women’s Empowerment Principles – WEPs) imzacısı olarak yer aldı.

Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi (UN Global Compact), Birleşmiş Milletler Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Kadının Güçlenmesi Birimi (BM Kadın Birimi-UN Women) güçler birliği ortaklığında oluşturulan WEPs, özel sektörün küresel anlamdaki en önemli girişimlerinden biri olarak bilinmektedir. Müjgan Çetin Sistem Yönetim Danışmanlığı şirketi olarak, kadının ekonomide ve her sektörde eşit yer alınmasının temelinin ailede ve eğitimde başlaması gerektiğini düşünmekte. Bu bağlamda, şirket olarak,  sistem yönetim alanında global çapta bir ilke imza atarak hem Bilim Kızı projesini hayata geçirmiş hem de Birleşmiş Milletler Kadının Güçlenmesi İlkelerinin (Women’s Empowerment Principles – WEPs) imzacısı olmuştur.

Müjgan Çetin Bilim Kızı projesiyle, dev şirketlere ilham olurken daha iyi bir toplum, daha iyi bir gelecek, güzel ve aydınlık yarınlar için üzerine düşen sorumluluğu yapmaya ben de varım diyor.  “Yenileşimin Temeli Kadındır” sloganıyla kadınların güçlenmesi için farkındalık yaratmak,  kız çocuklarına fayda sağlamak ve toplumsal cinsiyet eşitliğini yaşamının her alanına yaygınlaştırmak üzere çalışmalar yürütmektedir.

Kadınların güçlenmesini temel bir hedef olarak ele alan Birleşmiş Milletler’in desteğiyle Bilim Kızı projesi,  Türkiye’deki eşit imkanlara sahip olamayan kız çocuklarına büyük faydalar sağlayacak uzun vadeli, sürdürülebilir bir sosyal sorumluluk projesidir.