ŞİRKET HABERLERİŞirket Haberleri

Qatar Airways , “Think Pink” Menüsü ile Göğüs Kanserine Farkındalık…

Qatar Airways, Yolculara Sunduğu İhtiyaç Kitleri ve “Think Pink” Menüsü ile Göğüs Kanseri Farkındalık Ayını Destekliyor

Sınırlı sayıdaki BRIC’S hediye kitleri, ekim ayı boyunca belirli Qatar Airways uçuşlarında satışa sunulacak.

 Qatar Airways yolcuları ayrıca, uçakta ve Al Mourjan Business Lounge’da “Think Pink” menüsünün tadını çıkarabilir ve bu farkındalığa destek olabilirler.

Qatar Airways, Göğüs Kanseri Farkındalık Ayı vesilesiyle, yolcularına gökyüzünde ve özel yolcu salonlarında farklı bir ‘Think Pink’ deneyimi yaşatarak, tasarlanmış sınırlı sayıda hediye kitleri ve pembe temalı değişik menüler sunacak.

Havayolu, dört yıldır Business Class’ta uzun ve ultra uzun menzilli uçuşlarda seyahat eden yolcularına kendi bünyesinde tasarlanan ve Qatar Airways için şık İtalyan çanta markası BRIC’S tarafından özel olarak üretilen lüks bir çanta sunarak, göğüs kanseri farkındalığını artırma kararlılığını göstermeye devam ediyor.

Vegan deriden yapılan özel ihtiyaç kitlerinin erkek ve kadın seçeneklerinin bulunmasının yanı sıra, her iki sette de ikonik göğüs kanseri kurdelesi şeklinde benzersiz bir fermuar ucu bulunuyor. Çok rağbet gören bu kit, “Pembe düşün ve mücadeleyi destekle” mesajı ile daha da özelleştirildi. Her bir kit, çevre dostu ve yenilikçi beslenmeyi yaymayı hedefleyen zeytinyağı şirketi İtalyan Castello Monte Vibiano Vecchio’dan seçkin ürünler içeriyor. Cilt bakımı ürün yelpazesinde; dudak kremi, nemlendirici yüz spreyi ve yaşlanma karşıtı nemlendirici kremin yanı sıra pembe çoraplar ve göz farı bulunuyor.

Ayrıca, Doha’dan kalkan uçuşlarda Business Class’ta seyahat eden yolcular, Pembe Guava ve Üzümlü Limonata gibi özel pembe temalı ikramların ve ikonik pembe kurdeleli çeşitli tatlıların tadını çıkarma fırsatı da bulacak. Doha’dan kalkan tüm ultra uzun mesafeli uçuşlarda, yolculara ahududulu kurabiye ve opera kek içeren özel bir pembe ikindi çayı menüsü sunulacak. Qatar Airways Al Mourjan Business Lounge, pembe çiçek aranjmanları içerecek, yolculara ferahlatıcı pembe alkolsüz kokteyller servis edilecek ve çeşitli pembe tatlı ikramlarının yanı sıra lezzetli parmak sandviçler, çörekler ve hamur işleri içeren ‘Think Pink’ ikindi çayı menüsü sunulacak.

Qatar Airways CEO’su Akbar Al Baker: “Qatar Airways, Göğüs Kanseri Farkındalık Ayı’nın çok güçlü bir destekçisi. Bu hastalıkla savaşmak için harcanan muazzam küresel çabadan ilham alan bir havayolu olarak, böylesine eşsiz lüks konfor kitlerini yolcularımıza sunmaktan mutluluk duyuyoruz. Göğüs kanseri farkındalık mesajımızın olabildiğince çok insana ulaşmasını umuyoruz.” dedi.

En az bir gece süren uzun mesafeli yolculuklarda seyahat eden ekonomi sınıfı yolculara ve tüm ultra uzun mesafeli uçuşlarda, sınırlı sayıdaki göğüs kanseri farkındalık hediye kitleri sunulmaktadır. Çantalar pembe kurdeleye sahiptir ve göz farı, çorap, kulak tıkacı, dudak kremi, diş fırçası ve diş macunu içermektedir. Doha çıkışlı tüm uçuşlarda tüm öğle ve akşam servislerinde pembe ahududulu veya çilekli mus tatlıları servis edilecektir.

Qatar Airways ve Qatar Cancer Society (QCS)’nin farkındalık işbirliğine katılan ve Göğüs Kanseri Farkındalık Ayı etkinliği  ‘Think Pink’ için destek veren Hamad Uluslararası Havaalanı (HIA), Qatar Havacılık Hizmetleri (QAS) ve Qatar Duty Free (QDF), göğüs kanserinin önlenmesi ve kontrol altına alınması konusunda farkındalık yaratmak için güçlerini birleştirmiş oldu.

Birçok ödülü bulunan Qatar Airways, uluslararası hava taşımacılığı derecelendirme kuruluşu Skytrax tarafından yönetilen 2019 World Airline Awards tarafından “Dünyanın En İyi Havayolu” seçildi. Ayrıca çığır açan Business Class deneyimi olan Qsuite ile “Orta Doğu’nun En İyi Havayolu”, “Dünyanın En İyi Business Class’ı” ve “En İyi Business Class Koltuğu” seçildi. Qatar Airways ayrıca, havayolu endüstrisinde mükemmelliğin zirvesi olarak kabul edilen ve gıpta ile bakılan “Skytrax Yılın Havayolu” ünvanını beş kez alan tek havayoludur. Merkez HIA ise geçtiğimiz günlerde ‘Skytrax World Airport Awards 2020’ tarafından “Orta Doğu’nun En İyi Havaalanı” ve “Dünyanın En İyi Üçüncü Havaalanı” seçilmişti.