TURİZMTurizm

Sıfır Temas “Zero-Touch”

Qatar Airways, Yolcularına Sıfır Temas “Zero-Touch” ile Uçak İçi Eğlence Teknolojisi Sunan İlk Küresel Havayolu Oluyor

 Havayolunun Airbus A350 filosu ile seyahat eden yolcular, COVID-19 riskini en aza indirecek bir uygulamayla tanışacak; yolcular çok yakında ödüllü Oryx One uçak içi eğlence sistemine kendi kişisel elektronik cihazları aracılığıyla bağlanabilecekler.

 Ödüllü havayolu ayrıca, Boeing 787-9 filosundaki tüm kabinlerde yolcularına kişisel bluetooth kulaklıklarını uçak içi eğlence sistemi ile eşleştirme seçeneği sunan Avrupa, Orta Doğu ve Kuzey Afrika’daki ilk havayolu olacak.

 Qatar Airways, geçtiğimiz günlerde, COVID-19 güvenlik önlemleri kapsamında Skytrax’in prestijli COVID-19 Havayolu Güvenlik Derecelendirmesi’nde 5 yıldız alan ilk küresel havayolu olmuştu.

 Qatar Airways, aldığı COVID-19 güvenlik önlemlerinin yeni bir parçası olarak, A350 filosunda bulunan ödüllü Oryx One uçak içi eğlence sistemi için Sıfır Temas ‘Zero-Touch’ teknolojisini yolcularına sunacak ilk küresel havayolu olmaktan gurur duyuyor.

Thales AVANT IFE sistemi ile ortaklaşa sunulan Zero-Touch teknolojisi, A350 yolcularının kişisel elektronik cihazlarını, ‘Oryxcomms’ ile Wi-Fi’a bağlayabilmelerine ve ekranda görüntülenen QR kodu tarattıktan sonra uçak içi eğlence sistemi ile eşleşmelerine olanak veriyor. Bağlantının ardından yolcular havayolunun ödüllü Oryx One uçak içi eğlence sisteminde bulunan 4.000’den fazla seçeneğin keyfini çıkarmak için telefonlarını veya tabletlerini kullanabilecekler. Bu sayede uçakta yüzey teması sıklığı sınırlanacak ve yolcular seyahatlerini gönül rahatlığıyla tamamlayabilecekler.

Qatar Airways aynı zamanda, Avrupa, Orta Doğu ve Kuzey Afrika bölgesinde iş seyahati yapan yolculara Boeing 787-9’un tüm kabinlerinde kişisel bluetooth kulaklıklarını uçak içi eğlence sistemi ile eşleştirme seçeneği sunan ilk havayolu olmaya hazırlanıyor.

Qatar Airways Ceo’su Akbar Al Baker şunları söyledi: “COVID-19 ile mücadelede bir havacılık endüstrisi lideri ve Skytrax Havayolu Güvenlik Derecelendirmesinde kısa süre önce 5 yıldız alan ilk küresel havayolu olarak Qatar Airways, uçaklarında daima en yüksek güvenlik ve hijyen standartlarını sağlamayı taahhüt eder. Son teknoloji Zero-Touch’ın tanıtımı ve yolcu-yüzey temasını sınırlandırmak adına yolcuların kişisel bluetooth kulaklıklarını uçakta kullanabilmelerinin sağlanması, sıkı ve katı COVID-19 önlemlerimizi en üst seviyeye taşımaktadır ve uçaktaki olası enfeksiyon yayılma riskini önlemek adına atılmış önemli bir adımdır. Yolcularımıza gökyüzünde mevcut olan en tutarlı ve gelişmiş müşteri deneyimini vaad ediyoruz ve ticari havacılığın güvenliği için daha fazla teminat sağlamayı umuyoruz.”

Qatar Airways, Skytrax tarafından belirlenen COVID-19 havayolu güvenlik derecelendirmesinde 5 yıldız alan dünyadaki ilk küresel havayolu olmuştu. Qatar Airways’in Skytrax 5 Yıldızlı COVID-19 Havayolu Güvenlik Derecelendirmesi’ndeki başarısı, Hamad Uluslararası Havalimanı’nın Orta Doğu ve Asya’da Skytrax 5 Yıldızlı COVID-19 Havalimanı Güvenlik Derecelendirmesi ödülü alan ilk havalimanı seçilmesinin ardından geldi. Bu ödüller tüm dünyadaki yolculara, havayolu sağlık ve güvenlik standartlarının mümkün olan en profesyonel bağımsız inceleme ve değerlendirme standartlarına tabi olduğuna dair güvence vermektedir. Uçaklarda ve Hamad Uluslararası Havalimanı’nda uygulanan önlemlerin tüm detayları için qatarairways.com/safety adresini ziyaret edebilirsiniz.

Katar Devleti’nin ulusal taşıyıcısı Qatar Airways, şu anda dünya çapında 130’dan fazla noktaya uçuş gerçekleştiriyor ve uçuş ağını daha fazla noktaya yükseltmeyi planlıyor. Qatar Airways, önemli merkezlere eklenen ek seferlerle, rakipsiz bağlantı seçenekleri sunuyor ve bu da ihtiyaç duyulduğunda yolcularının seyahat tarihlerini veya uçuş noktalarını değiştirmelerini kolaylaştırıyor. Birçok uluslararası ödülü bulunan Qatar Airways, Skytrax tarafından düzenlenen 2019 Dünya Havayolu Ödülleri’nde “Dünyanın En İyi Havayolu” ve “Orta Doğu’nun En İyi Havayolu” seçildi. Ayrıca çığır açan bir Business Class deneyimi sunan Qsuite ile, “Dünyanın En İyi Business Class”ı ve “En İyi Business Class Koltuğu” ödüllerine layık görüldü. Qsuite, 1-2-1 konfigürasyonlu koltuk düzeni ile, yolculara gökyüzündeki en geniş, tam mahremiyet sağlayan, konforlu ve sosyal mesafeli Business Class hizmetini sunuyor. Qsuite, Johannesburg, Kuala Lumpur, Londra, Singapur ve Istanbul dahil olmak üzere 45’ten fazla noktaya yapılan uçuşlarda mevcut. Qatar Airways ayrıca, havayolu sektöründe mükemmelliğin zirvesi olarak kabul edilen ve saygı duyulan “Yılın Havayolu” ödülünü beş kez alan tek havayoludur.

Qatar Airways’in uçak içi eğlence sistemi Oryx One, yolculara gişe rekorları kıran en yeni filmlerden, TV dizi setlerine, müzikten oyunlara ve çok daha fazlası ile 4.000 farklı eğlence seçeneği sunuyor. Yolcular ayrıca, ödüllü havayolunun uçak içi Wi-Fi ve GSM hizmetini kullanarak dünyanın herhangi bir yerinde yaşayan arkadaşları ve aileleriyle iletişim halinde kalabilirle