ŞİRKET HABERLERİŞirket Haberleri

Yapı Kredi’den İhracatçı Müşterilerine Özel Yenilik

 

Yapı Kredi, müşterilerinin hayatını kolaylaştıran ve sınırları kaldıran çözümlerine bir yenisini daha ekledi. Artık Yapı Kredi müşterisi olan ihracatçı firmalar, banka şubesine gitmeden İhracat Bedeli Kabul Belgesi (İBKB) işlemlerini Yapı Kredi İnternet Şubesi üzerinden kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebiliyor.

Ayrıca Yapı Kredi müşterileri, Yapı Kredi İnternet Şubesi üzerinden Ticaret Bakanlığı GÜVAS sistemi ile sağlanan entegrasyon sayesinde aracı bankası Yapı Kredi olan İhracat Gümrük Beyannamelerini ve ihracat taahhüt raporlandırma işlemlerini de yapabiliyor. Ek olarak müşteriler, İhracat Gümrük Beyannamelerine ait DAB / İBKB işlem raporlarını hızlı ve kolay bir şekilde edinebiliyor.

İhracat Bedeli Kabul Belgesi işlemleri dijitale taşınıyor

Tüm segmentlerde müşteri memnuniyetini esas alan dijital çözümlere öncelik verdiklerini belirten Yapı Kredi Genel Müdür Yardımcısı Erhan Adalı, “Yapı Kredi olarak dijital bankacılık alanında müşterilerimize farklı kanallar üzerinden sunduğumuz nakit yönetimi ve dış ticaret ürün ve hizmet çözümlerimizle sektörde öncü ve güçlü bir konumda bulunuyoruz. Bu alanda tahsilat ve ödeme çözümlerimizin yanı sıra dış ticaret işlemleri için sunduğumuz dijital bankacılık ürünlerimize bir yenisini daha ekledik. İhracatçı firmalarımız zaman ve mekândan bağımsız olarak kolay ve hızlı şekilde şubeye gitmeden İhracat Bedeli Kabul Belgesi (İBKB) işlemlerini İnternet Şubesi üzerinden gerçekleştirebilmelerini sağlayan hizmetimizi müşterilerimize sunmaya başladık” dedi.

 

Koronavirüs (Covid-19) salgını süresince de dijital bankacılığın sağladığı kolaylıkları müşterileriyle buluşturmayı sürdürdüklerini vurgulayan Adalı, şu sözleri söyledi: “Ülke ekonomisine can veren farklı ölçeklerdeki tüm firmaların ihtiyaç duydukları her alanda ürün ve çözüm önerilerimizle her zaman yanlarında oluyoruz. Yapı Kredi olarak işletmelerimizin hayatlarını kolaylaştırarak önlerindeki sınırları kaldırmak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.