EkonomiEKONOMİ

Yetti Artık, Elinizi Cebimizden çekin…

Benzin ve motorine yine zam geldi

Bu gece yarısında itibaren geçerli olmak üzere motorinin litresine 23 kuruş, benzinin litresine ise 24 kuruş zam geldi.

Son dakika… Benzin ve motorine beklenen zam geldiEnerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) tarafından yapılan açıklamaya göre bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere motorinin litresine 23, benzinin litresine 24 kuruş zam geldi.

23/06/2020 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere;

Benzinde 24 , Motorinde 23 KRŞ/LT pompa fiyatlarına yansıyacak şekilde artış olmuştur.

İstanbul’da benzinin litresi 6 lira 13 kuruştan motorinin litresi 5 lira 65 kuruştan satılırken, Ankara’da benzinin litresi 6 lira 16 kuruştan, motorinin litresi ise 5 lira 70 kuruştan satılıyor.

İzmir’de benzinin litresi 6 lira 18 kuruştan, motorinin litresi ise 5 lira 72 kuruştan satılmakta.

Benzin ve motorinde yapılan indirim ve zamlar çocuk oyuncağını bile geçti. Dünya da petrol fiyatları düşerken, Türkiye’de bir kişinin iki dudağının arasından çıkan bir emirle, fiyatlar hacıyatmaz gibi bir inip bir çıkıyor. Enflasyonu düşüreceğiz diyenler,  akaryakıta yapılan her bir kuruş zam, ekonomiye  felaket  olarak dönmektedir. Bir kilo  ayşekadın fasulye nin kilosu semt pazarlarında 25 liraya çıkmış ise, bunun sorumlusu  yetiştiren köylü değil, bunun sorumlusu  akaryakıta bilinçsizce zam yapan zihniyettir. Bu zihniyet  bunun sonucunu da  seçim sandıklarında alacaktır.