Bazı  ılımlı Cumhuriyetçilerin Donald Trup’tan hoşlanmamasına rağmen uzmanlar Newsweek’e, iki partili sistemin tuzakları nedeniyle protesto amaçlı yeni bir parti kurmalarının pek mümkün olmadığını ileri sürüyorlar .

Geçtiğimiz hafta Trump, birden fazla ön seçimde yeterli delegeyi güvence altına aldıktan sonra GOP’un 2024 olası başkan adayı seçildi . Bu arada gelini Lara Trump, Trump’ın müttefiki Michael Whatley ile birlikte Cumhuriyetçi Ulusal Komite’nin eş başkanlığına seçildi ve bu, MAGA hareketinin Cumhuriyetçi Parti’ye iyice ve gerçekten dişlerini geçirdiğini gösterdi.

Geçen hafta Lara Trump, Real America’s Voice’a Donald Trump’ı desteklemeyen kişilerin partiden ” ayrılabileceğini ” söyledi.

MAGA’nın zaferi, Trump karşıtı muhalefeti ve parti içindeki iç kavgaları bastırmadı ve bazı ılımlı Cumhuriyetçiler ve ön seçimlerde eski başkana karşı yarışan Nikki Haley’nin destekçileri , asla Trump’a oy vermeyeceklerini belirtti.

Bu hafta, Trump’a Karşı PAC Cumhuriyetçi Seçmenleri, Trump karşıtı Cumhuriyetçiler tarafından kaydedilen ve neden artık onu desteklemediklerini açıklayan 100 videoya 50 milyon dolar harcadığında Trump daha koordineli bir protestoyla karşı karşıya kaldı.

Newsweek, yorum yapmaları için Trump Karşıtı Cumhuriyetçi Seçmenlere e-posta yoluyla ulaştı.