EditördenEDİTÖRDEN

Dedeman Otelleri Dalya’ya Koşuyor.

Dedeman Otelleri Dalya’ya Koşuyor.

 

Ahmet Coşkunaydın

 

Ülkemizin turizm yatırımları konusunda akla ilk gelen isimlerden olan Dedeman Oteller zinciri, yeni hedeflerini açıkladı.

Bu yıl içinde, 2milyon 500 bin misafire evsahipliği gerçekleştirecek olan zincie, 2025 yılında da daha büyük hedefleri ortaya koydu.

Dedeman  Yönetim kurulu Bakanı Ergün Demiray hedeflerini açıklarken, en çok ilgi çekeni ise Suudi Arabisitan’da yapımı planlanan 800 yataklı dedeman oteli’nin inşaat planlaması oldu.

Yılların deneyimli kuruluşu Dedemaan Üsst Düzey Yöneticisi Banu Dedeman, ise kuruluşun, profesyonel yöneticlere olan duyduğu güveni ve onların deneyimlerinden yararlanmanın önemini vurguladı.

Düzenli e sürekli atılımın arkasında olduklarını vurgulayan Dedeman Hotels & Resorts International

  Yönetim Kurulu Başkanı Ergün Demiray, 2025 yılı sonunda da Dedeman otellerini sayısının 100’e çıkarılmasının hedeflendiğine dikkat çekti.

Dalya deyimi ise Rahmetli 3’üncü Cumhurbaşkanımızı Celal Bayar’dan kalma bir kelimedir.Gemlik yöressinde, zeytin tarraken, ağırlğın 100 kiloya ulaştığı sırada, tartımcılar dalya diye bağırılarmış.Bayar^da, kendisinin 100 yaşına vardığında Dalya diye bağıracağını ifade ederdi.Bayar gerçekten de Dalya’ya ulaştı ve onu da dört yıl geçti.

Dedeman Markası, yeni dönemde, Ergün Demiray ve Murat Dedeman önderliğinde yoluna devam edecek.

Dedeman İstanbul’da yapılan  toplantıda açılış konuşmasını yapan Dedeman Holding ortaklarından Banu Dedeman, yeni dönem stratejisinin en önemli parçalarından olan yönetim değişikliğinin gerçekleştiğini ve sektörün tecrübeli isimlerinden Ergün Demiray’ın Dedeman Hotels & Resorts International Yönetim Kurulu Başkanı olduğunu açıkladı. Banu Dedeman kendisinin ve kardeşi Rıfat Dedeman’ın artık yönetim kurulu üyesi olarak görev yapacağını belirterek “Dedeman markası Ergün Demiray yönetiminde hizmete devam edecek. Oğlum Murat Özmestçi ise Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak görev yapacak. Bu iki ismin büyük başarılara imza atacaklarından eminim” dedi.

Banu Dedeman’dan Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini devralan Ergün Demiray ise Dedeman markasının Türkiye’nin en önemli markaları arasında olduğunu, 2024 yılında başlattıkları projeler ile büyüme ve değişim konusunda örnek gösterilecek bir sonuca ulaşacaklarını belirtti. Demiray “Bugün toplam 9 ana marka, 29 hizmete açık ve imzalanmış 24 proje ile toplam 53 otel, yaklaşık 1700 çalışanımız ile hizmet veriyoruz. 2025 yılı sonuna kadar hizmete açık ve imza aşaması tamamlanmış otel sayısını 100’e, hizmet verdiğimiz ülke sayısını ise 10’a çıkarmayı hedefliyoruz. Yıl sonu hedefimiz ise markamıza katılan yeni otellerimizle birlikte 2.5 milyon misafir ağırlamak” dedi.

“Hedefimiz herkesin Dedeman’ı olmak…”

Farklı kategorilerde, farklı ihtiyaçları karşılayan ama hepsinde misafirlerin son derece olumlu bir deneyim yaşayacakları 9 markalarının olduğunu belirten Ergün Demiray sözlerine şöyle devam etti; “Dedeman markası; yatırımcıların gönül rahatlığı ile projelerini teslim edeceği, çalışanların huzurlu ve keyifle görev yaptığı, misafirlerin ise rahatlık, konfor kavramları içinde son derece olumlu deneyimler yaşayacağı bir yapı sözü veriyor. Bugün Türkiye’nin en büyük yerli otel markası olarak Türk Hava Yolları’nın uçtuğu her yerde olmak istiyoruz. Türkiye’nin ve dünyanın dört bir yanından gelen yatırımcı tekliflerine uyum gösterme vizyonumuzla ilerliyoruz.’ dedi.