EDİTÖRDENEditördenŞİRKET HABERLERİ

Dile kolay…50+1 yıl

Değerli dostlar, 1 Mayıs 1974 Yüksel Uysal Anka haber ajansında, Alp Orçun. Ayşegül Dora, Altan Öymen’in teşvikiyle gazeteciliğe ilk adımını atar. Sırasıyla izmir ticaret gazetesi istanbul temsilciğili, Hakimiyet  gazetesi genel yayın müdürlüğü, Anadolu Ajansı Ekonomı servisi sermaye piyasası şefliği ve en sonunda da Avrasya Haber Ajansı Yönetim kurulu Başkanlığı.

Dün 1 Mayıs 2024 de meslekte 50 yılını geride bırkıp, kendi kurup yönettiği Avrasya Haber ajansında50+1 yılına  durmadan  dinlenmeden yoluna devam ediyor. derler ki , yaş yetmiş iş bitmiş, halbuki ben kendimi  daha 18-20 yaşlarında hissediyorum.

Dostlardan biri  geçenlerde bana soruyor,” bu dünyada işin iş, davetler , geziler, toplantılar, Başbakanlarla, cumhurbaşkanlarıyla, bakanlarla önemli adamlarla bir aradasın, ölünce halin nice olcak bir bilgi var mı? cevap, evet yaradan da aynı soruyu geçen gün bana seslenip sordu, ben de bilmem efendim bunu siz bilirsiniz deyince, ne cehennemliksin, ne de cennetlik, arafta bekleyip, cennetten gelen haberleri, ceheneme, cehennemden gelen haberleri de cennete aktaracaksın deyince, dostumuz, adam  öbür tarafı da  garantilemiş”  dedi.

sizleri haberlerle buluşturmak 50+1  yılda en büyük  sevgim oldu. Ömrüm yettiğince de sizleri haberlerle buluşturmaya devam edeceğim. Kalın sağlıcakla.

Yüksel UYSAL