EditördenEDİTÖRDEN

Gel Gönlümü Yuva Yap

KAZIM KILINÇ’IN ÜÇÜNCÜ ŞİİR KİTABI ÇIKTI : GEL GÖNLÜMÜ YUVA YAP

K Medya Grubu Başkanı, Turcomoney/Haber1 Genel Yayın Yönetmeni Dr. Kazım Kılınç’ın yeni şiir kitabı raflardaki yerini aldı. Scala Yayınevi’nden çıkan “Gel Gönlümü Yuva Yap” isimli şiir kitabı için imza günü düzenlendi.

Scala Yayınevi’nin bahçesinde düzenlenen imza günü, şiir dinletisi ile gerçekleştirildi. Kazım Kılınç birinci, ikinci ve üçüncü şiir kitabından seçtiği şiirleri seslendirirken, sanatçı Yaser Yılmaz gitarıyla eşlik etti. Kılınç, aşk ve doğa temalı şiirleri coşkulu bir şekilde okurken, dinleyenler alkışlarıyla karşılık verdi. Kılınç, kitaba adını veren Gel Gönlümü Yuva Yap ve Cüneyt Arkın’la ilgili şiirleri seslendirirken, dinleyenlerden bazılarının gözlerinin nemlendiği dikkat çekti.

Duygusal anların yaşandığı şiir dinletisine Kılınç’ın üniversiteden akademisyen arkadaşları, öğrencileri, medyadan arkadaşları ve yakın dostları katılırken, çeşitli yerlerden gelen okurlar Kılınç’a aldıkları kitapları imzalattı.

İmza gününe katılan Turcomoney yazarları Dr. Berra Doğaner, Şaban Çağıran, Ali Kamil Uzun, Gürdoğan Yurtsever, Dr. Gürman Tevfik, Sudi Aydemir ve Av. Hacı Orhan, şiir dinletisi ile ilgili duygularını dile getirirken, “Keyifli, harika bir gündü” ifadesini kullandı, Kılınç’ın mutluluğuna ortak oldular.

Oldukça coşkulu ve sıcak bir atmosferde gerçekleştirilen şiir dinletisi, üniversiteler başta olmak üzere önümüzdeki günlerde başka noktalarda da tekrarlanacak.

 

“DUYGUSAL BİR İNSANIM”

Üçüncü şiir kitabı hakkında konuşan Kazım Kılınç, çok duygulandığını belirterek, “Bugüne kadar birçok ekonomi kitabım yayınlandı. Şiir kitaplarımı gören bazı dostlarım, ekonomi ve şiir diyerek şaşırdıklarını dile getirdi. Onlara, evet yıllardır ekonomi kitaplarıyla, makalelerle, TV kanallarında yayınlanan ekonomi programlarıyla, ekonomi dergiciliğiyle tanınıyorum. Ama ben önce insanım. Duygusal bir insanım. Ben de herkes gibi aşık oluyorum, seviyorum, özlüyorum, kızıyorum, üzülüyorum.

Olaylar karşısında duygularımı kağıda döküyorum. Sevdiklerimle ilgili duygularımı, hayvanlarla ilgili düşüncelerimi şiirlerimle dile getiriyorum. Çiçeklerle, ağaçlarla, denizlerle, dağlarla ilgili düşüncelerimi şiir yoluyla haykırıyorum” diyor.

 

206 sayfadan oluşan kitapta, 95 şiir yer alıyor.

Kitabı Scala Yayınevi ve D&R başta olmak üzere kitapçılardan edinmek veya internetten satın almak mümkün.

Gel Gönlümü Yuva Yap kitabından bazı şiirlerin isimleri…

Her Yerde, Her Anda O Var

Ağaçlar Küsmüş Bana

Yaren İdi, Merhem Oldu

Gel Gönlümü Yuva Yap

Ham İdi, Pişti Elhamdülillah

Sevmeyi Çok Severim

Aşk Mantık Aramaz

Başıma Taç Yapayım

Zehir İçmene Gerek Yok

Oyuncak Kadın

Aşk Çeşmesi

Hormonlu Aşk

Hıyar Ağası

Kara Sevda

Ay Geceni Aydınatmak İçin Bekliyor

Her Yerim Paramparça

Bir Başkadır Eskişehir

Türkiye’nin Cüneyt Arkın’ı

Adam Gibi Adam

Ölüme De Birlikte Gittiler

Güle Güle Ciciko

Söz Var Kardeş Eder, Söz Var Düşman Eder

Kuzu İdi, Öküz Oldu

Ne yapacaksan Şimdi Yap, Gidince Değil

Aklım Fikrim Hep Sende

Koltuk Sevdası Bozdu

Dilden Dile Düşmeye Geldim

Aşk Ateşinde Yanmaya Var Mısın?

Gel Gönlümü Yuva Yap şiirinde kısa bir bir bölüm…

Hadi gel!

Gönlümün kapısı her daim açık sana

Hemen gel!

Gel gönlümü yuva yap!

KAZIM KILINÇ HAKKINDA…

K Medya Grubu Başkanı, Turcomoney/Haber1 Genel Yayın Yönetmeni Dr. Kazım Kılınç, Elazığ’da doğdu. İstanbul Bakırköy Lisesi’nden mezun oldu.  Yüksek öğrenimini İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde yaptı. Aynı fakültede yüksek lisans ve doktora programlarını tamamladı. Kılınç, 1986 yılında ekonomi gazeteciliğine başladı, Türkiye Gazetesi’ndeki köşesinde Türkiye’de ilk defa günlük borsa yorumları kaleme alan isim oldu.

Ekovitrin Medya Grubu’nun kurucularından biri olan ve Ekovitrin Dergisi’nin kurucu genel yayın yönetmeni olarak uzun yıllar görev yapan Kılınç, TGRT, Kanal 6, Start TV, Habertürk ve SKYTürk’te ekonomi, borsa ve KOBİ’lerle ilgili programları hazırlayıp sundu. Kılınç, son olarak TRT Haber’de Global Pazar isimli programı hazırlayıp sundu. Programda ülke raporlarını yayınladı, cumhurbaşkanları, başbakanlar, bakanlar ve iş dünyasının önde gelen isimleriyle yaptığı söyleşileri ekrana getirdi.

K Medya Grubu Başkanı, Turcomoney Genel Yayın Yönetmeni Dr. Kazım Kılınç, 17 yıldır aşkın süredir üniversitelerde makro ekonomi, mikro ekonomi, Türkiye Ekonomisi, girişimcilik derslerini veriyor. Esenyurt Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Kazım Kılınç, ilk baskısı 1991 yılında yapılan ve satış rekorları kıran 200 Soruda A’dan Z’ye Borsa kitabını yazdı. Birkaç defa yapılan yapılan baskılarla en çok satanlar arasında yer alan kitap, mesleğe hazırlananlar için referans kaynağı oldu. 1997 yılında gazeteci Bilal Koçak ile kaleme aldığı En Üsttekiler kitabında Almanya’daki başarılı Türk işadamlarının hayatını yazdı. Büyük ilgi gören kitap, en çok satan kitaplar listesinde yer aldı.

Dr. Kazım Kılınç’ın baskı aşamasında olan kitapları şunlar:

-Geçmişten Günümüze Türk Sermaye Piyasası ve Borsa ( Dr. Berra Doğaner ile birlikte)

-Sorular ve Cevaplarla Herkes İçin Borsa

-200 Soruda Herkes  İçin Ekonomi

-Beni Onlar Yoğurdu – Cumhuriyet’in Muhteşem Öğretmenleri

YAYINLANMIŞ KİTAPLARI

-200 Soruda A’dan Z’ye Borsa

(1991, 1993, 1995)

-En Üsttekiler, 1997 (Bilal Koçak ile birlikte)

-Güneşsiz Yaz Olur Mu?

(2007, Şiir)

-Ben Seni Hiç Unutmadım Ki!

(2017, Şiir)

-Türk Medyasında İstihdam ve Ücret Politikası

-Türkiye’de Asgari Ücret ve Uygulaması

-Gel Gönlümü Yuva Yap

(2024, Şiir)