EditördenEDİTÖRDEN

Liderler Zirvesiİzmir’de bir araya geldi…

 

‘Vizyon 100’ küresel platform olma yolunda ilerliyor

 

Vizyon 100 Heyeti, ‘Dijital CEO ve Liderler Zirvesi’ni küresel boyuta taşıma çalışmaları için İzmir’de bir araya geldi

 

Vizyon 100 Heyeti, her yıl ekim ayında Çeşme’de düzenlenen ve iş dünyasının önemli liderlerini bir araya getiren “Dijital CEO ve Liderler Zirvesi”ni küresel arenaya taşıyacak iş birliklerini ele almak üzere İzmir’de bir araya geldi. Toplantıda alınan kararlar çerçevesinde, tesis edilecek iş birlikleri ile zirveye küresel ölçekte stratejik görüş alışverişinin yapılacağı buluşma noktası kimliği kazandırılması hedefleniyor.

 

Özel sektör bazında Türkiye Gayrisafi Yurt İçi Hasıla’sının (GSYH) yaklaşık yüzde 75’ini oluşturan kurumların liderlerini bir araya getiren Vizyon 100 Platformu, 3-5 Ekim 2024 tarihleri arasında Çeşme’de gerçekleştirilecek olan 6. Dijital CEO ve Liderler Zirvesi’ne global liderlerin katılmasını sağlamak için çalışmalarını sürdürüyor.

 

Zirveye küresel kimlik kazandırma çalışmaları kapsamında, Martin Bauer Türkiye Genel Müdürü Akın Palazoğlu, TEKA Avrasya CEO’su Aydın Kuzaltı, Vizyon 100 Kurucusu Berkay Güner, Startup Trace CEO’su Bülent Kutlu, Prof. Dr. Cumhur Coşkun Küçüközmen, Metalif CEO’su Dr. Hakan Özçelik, Vector Grup CEO’su Halit Erol Şengünler, Idea House Kurucu & Genel Müdürü Hülya Çakıcı Hacıoğlu, Vestel CEO Danışmanı Murat Sarpel, Necron Energy Yönetim Kurulu Başkanı Necmettin Akçay, Beysu Enerji CEO’su Nursel Aydın, Polibak Genel Müdürü Özgür Çertuğ, BPW İzmir Başkan Yardımcısı Sezin Sivri, FANUC Türkiye Genel Müdürü Teoman Alper Yiğit, Necron Energy Genel Müdürü Tuba Durmuşoğlu ve Randstad Türkiye Genel Müdürü Ufuk Gedikli’nin yer aldığı Vizyon 100 heyeti, iş birliği çalışmalarını değerlendirmek ve hızlandırmak adına İzmir’de toplandı. Heyet, iş birliklerini değerlendirmek ve hızlandırmak üzere bir araya gelerek, zirvenin küresel boyutta etkili olabilmesi adına atılacak adımları masaya yatırdı. Toplantıda Vizyon 100 Platformu, “Dijital CEO ve Liderler Zirvesi”nin küresel çapta tanınmasına katkı sağlamak amacıyla üniversiteler ve sivil toplum kuruluşları ile iş birliği yapma yönünde  önemli kararlar alındı.

 

Güner: Zirveyi küresel boyuta taşıyacak iş birlikleri yapıyoruz

Vizyon 100 Kurucusu Berkay Güner yapılacak iş birliklerine dair değerlendirmelerde bulundu. Güner, “Dijital CEO ve Liderler Zirvesi’nin global yolculuğunda her paydaşın desteğine ihtiyacımız var. Ege bölgesinin ve tabii ki ülkemizin önemli kurumlarının desteği ve ortak anlayışıyla hareket edecek olmamızı çok değerli buluyoruz. 6. Dijital CEO ve Liderler Zirvesi ile ülkemiz adına önemli kazanımlarımız olacak. Bu yolculukta bize verecekleri destekler için platform adına her bir paydaşa içtenlikle teşekkür ediyoruz” dedi.

 

Ekim ayında Çeşme’de düzenlenecek 6. Dijital CEO ve Liderler Zirvesi’nde altı başlıkta konuşmalar yapılacak. Ulusal ve uluslararası çapta söz sahibi 50’den fazla konuşmacının yer alacağı zirvenin sonunda 10 önemli başlıkta sunulacak strateji belgesi tüm dünyada yayımlanacak. Zirvede global liderlerin görüş sayfalarının olacağı “Digital CEO & Leaders / Metal Collar (AI), 2025” başlıklı Vizyon 100 kitabı ilk defa katılımcılara sunulacak.

 

 

Editöre Not;

 

VİZYON 100 HAKKINDA

Vizyon 100 büyük oranı Genel Müdür (CEO) , belli bir oranı da önemli holding ve kurumların Genel Müdür Yardımcılarından olmak üzere yaklaşık 300 üst düzey yöneticiden oluşan, dijital dönüşüm ve şirketler arası işbirliklerini merkeze alan iletişim ve etkinlik platformudur. Faaliyetlerine 2017 yılında başlamıştır. Platform şu ana kadar her birisinde ortalama 150 yöneticinin katıldığı 20’yi aşkın sayıda yüz yüze, her birisinde ortalama 250 üst düzeyin katıldığı 5 adet Dijital CEO ve Liderler zirvesi ve her birisinde 10 yöneticinin katıldığı 65 sanal toplantı  gerçekleştirmiştir. Platform her sene 100 tepe yöneticinin görüş sayfalarının olduğu bir kitap yayımlamaktadır. Şu ana kadar 5 kitap yayımlayan platformun “Dijital CEO / Gelecek 100 Yıl,  2023-> ∞” başlığındaki son kitabının dijital versiyonuna www.vizyon100.com/gelecek100yil adresinden ulaşılabilir. Platform 8. Dönem faaliyetlerini gerçekleştirmektedir. “Dijital CEO” ve “Dijital CxO” markalarının da sahibi olan platform 2020, 2021 ve 2022 yıllarında 60’ı aşan sayıda sanal toplantı gerçekleştirmiştir. Her bir toplantıda 10 üst düzey yöneticinin yer aldığı toplantılar sonucunda 400’e yakın yönetici pandemi sonrası dönem için fikirlerini paylaşmışlardır. Bu toplantılar sonucunda Dijital CEO I. Dönem, II. Dönem ve III. Dönem raporları, Dijital CxO  I. Dönem ve II. Dönem raporları yayımlanmıştır. (Raporlara ulaşmak için