EĞİTİMEĞİTİM

Rüzgar Enerjisi Ve Sanal Deneyim Laboratuvarı…

Marmara Üniversitesi
“Rüzgar Enerjisi Ve Sanal Deneyim Laboratuvarı”
Çarşamba günü düzenlenecek törenle Açılıyor

Marmara Üniversitesi, sahip olduğu donanım özellikleri ve sunduğu fırsatlar açısından üniversite eğitiminde bir ilk olma özelliği taşıyan Rüzgar Enerjisi ve Sanal Deneyim Laboratuvarı’nın açılışına davet ediyor.

Marmara Üniversitesi ve Nordex Enerji A.Ş iş birliğinde öğrencilerin yenilenebilir enerji alanında bilgi ve deneyim kazanmalarını teşvik etmek, sektörün geleceğine yeni yetenekler kazandırmak amacıyla kurulan “Rüzgar Enerjisi ve Sanal Deneyim Laboratuvarı” 5 Haziran Çarşamba günü Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi’nde hizmete giriyor.

Öğrencilerine rüzgar enerjisi teknolojileri üzerine pratik deneyimler kazandırmak üzere tasarlanan laboratuvar; rüzgar türbini prototipi, sanal gerçeklik gözlüğü, simülasyonlar, gerçek komponentler ve interaktif eğitim materyalleriyle birçok uygulama deneyimlerine açık bir şekilde tasarlandı.

Nordex Enerji A.Ş. ve Marmara Üniversitesi arasındaki güçlü iş birliğinin sonucu olarak ortaya çıkan bu önemli proje, hem genç yeteneklerin pratikteki uygulamaları yakından takip edip sektör için güçlü profesyoneller olmalarına destek olacak hem de akademik dünyayla enerji sektörü arasındaki köprüyü güçlendirerek geleceğin sürdürülebilir enerji ihtiyaçlarına daha iyi hazırlanmak için bir fırsat sunacak.