EDİTÖRDENEditörden

Siyasette Kadın Dayanışması

Bakırköy’de Siyasette Kadın Dayanışması

Ahmet Coşkunaydın

Yaklaşan yerel seçimler toplumun her kesiminde heyecan yaratırken hareketlenmelere de yol açıyor. Ülkemizin aydın kesimini oluşturan ve çeşitli STK’ların (Sivil Toplum Kuruluşu) üye ve yöneticileri Bakırköy’ün geleceği için kolları sıvadılar.

Tanınmış aktivist ve çevre dostu Ülker Durukan’ın öncülüğünde bir kahvaltıda buluşan kadın adaylar hem programlarını sundular hem de, katılımcıların sorularını cevaplandırdılar.

Adaylardan, Doçent Dr. Ayşegül Özdemir Ovalıoğlu, özellikle, haksızlıklara karşı direneceğini, yeşil alanların korunmasına büyük özen göstermesi, yanında çevre sorunları ile de doğrudan ilgileneceğini vurguladı.

Bu buluşmada kadın Adaylar kendilerini de tanıttılar. Buluşmaya katılanlar, Belediye Başkan Adayları Nurdan Erdis Basbay, Ayşegül Özdemir Ovalıoğlu,meclis üyesi Margret Dikme ve diğer meclis üyesi Adayları ile Ataköy 4.kisim muhtar adayını büyük bir ilgi ile dinlediler. Konuk kadınlar da kadın adaylara, destek sözü verdiler .

Bakırköy de Kadın adaylar ” YEŞİL VE SEVGİ DOLU BİR BAKIRKÖY İÇİN ELELE ” Verdiler. STK PLATFORMU onursal Başkanı Ülker Durukan ” Başkan kim seçilirse seçilsin Kadın adaylarla dayanışma sürmelidir. O Belediye Meclisinin yarısı Kadın ve gençlerden oluşmalıdır. Bakırköy’de çok YEŞİL ALAN TALANI YAPILDIĞINDAN ÇEVRE DOSTLARI ve Bakırköylüler en büyük bedelleri ödemişlerdir. Gelen Başkandan da ÇEVRE projeleri ile çevreye önem verilmesini bekliyoruz.” Dedi.