Yerel YönetimYEREL YÖNETİM

Maltepe Belediye Meclisi’nin son toplantısı yapıldı

 

Maltepe Belediye Meclisi’nin son toplantısı yapıldı

 

Maltepe Belediye Meclisi’nin 2019-2024 yıllarını kapsayan son çalışma toplantısı Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Mart ayı olağan toplantısının açılış konuşmasını yapan Maltepe Belediye Başkanı ve Maltepe Belediye Meclis Başkanı Ali Kılıç, Maltepe Belediye Meclisi’nde son çalışma döneminin meclis toplantısını gerçekleştirdiklerini belirterek “Maltepe halkının beş yıldır emanet ettiği bu onurlu görevi, 31 Mart’taki yerel seçim sonrasında sandığın kararından çıkacak yeni arkadaşlarımıza onurla, gururla teslim edeceğiz.” dedi.

 

‘ÖNCÜ BELEDİYECİLİK ÇALIŞMALARI YAPTIK’

Maltepe’de 10 yıldan bu yana tüm ekonomik koşullara ve zorluklara karşın kronikleşmiş sorunlara el attıklarını ifade eden Kılıç, kentsel dönüşüm planlarını hayata geçirip, altyapı ve meydan projesini, yeşil alanları, Maltepe Cumhuriyet Parkı’nı,  Fındıklı Yaşam Merkezi’ni, Yaşar Kemal Kültür Merkezi’ni, sosyal tesisleri, kreşleri, kadın dayanışma merkezlerini, bir milyon 400 bin kişiye hizmet veren tıp merkeziyle öncü belediyecilik çalışmalarını hayata geçirdiklerini söyledi. Kılıç, ilçe halkının 2014 yılında verdiği yetkiyle Maltepe’yi birinci dönem geliştirdiklerini, ikinci dönem bu değişikliğin altını daha fazla doldurarak gelişmesine ve dönüşmesine ciddi katkı sunduklarını ifade ederek “Maltepe Belediye Meclis üyelerine verdikleri katkı için teşekkür ederim. Cumhuriyet Parkı’ndan başlayıp Kadıköy rıhtımında sona erecek hafif raylı tramvay projesinin ve M’EXPO projesinin yeni seçilecek meclis tarafından sürdürülmesini temenni ederim. 31 Mart yerel seçimleri bölgelerimizde yayılarak ülkemizin geleceğini aydınlatan demokrasi ışığı olacaktır. Bu ışığın bir hüzmesi Maltepemizi aydınlatmaya devam edecektir. Dilerim ki yeni seçilecek belediye başkanımız ve değerli meclis üyelerimiz Maltepe’de ektiğimiz sevgi ve kardeşlik tohumlarını yeşertmeye devam etsinler, kurutmasınlar çünkü kin öldürür, sevgi yaşatır. Yerel yönetimler demokrasimizin olmazsa olmazıdır. Kutuplaştırmayacağız, ayrıştırmayacağız çünkü başka Maltepe yok başka Türkiye yok. Adlarımız farklı olabilir ama soyadımız kocaman bir Türkiye. Müzakere, konuşma ve uzlaşma dilimizi asla kaybetmemeliyiz.” şeklinde konuştu.

 

‘BU BİR VEDA KONUŞMASI DEĞİL’

Kılıç, görevinin son günlerinde yerel yönetimlere talip olan isimlerle yan yana gelip başarılar dilediğini ve çalışmalarını sunduğunu paylaşarak sözlerini şöyle tamamladı: “10 yıl boyunca çalışma fırsatı bulduğum “İç İşleri Bakanlığı ve güvenlik teşkilatına, Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, Ankara’dan İstanbul’a hak, hukuk, adalet için yürüyen Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na teşekkürü ayrıca bir borç biliyorum. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Ekrem İmamoğlu’na şahsım ve Maltepe halkı adına teşekkür ederim. On yıl boyunca çalıştığım belediye başkan yardımcılarına, emekçi belediye çalışanlarına, hiçbir seçimi kaybettirmeyen Maltepe halkına teşekkür ederim. Bu bir veda konuşması değil. Bu gök kubbenin altında tam bağımsız Türkiye için daha adil, demokratik Türkiye için bize düşen daha büyük sorumluluklar var. 31 Mart’tan sona yine hep beraber kol kola girip yeni destanlar yazmaya devam edeceğiz” Ali Kılıç, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle meclis üyesi kadınlara ve çalışanlara karanfil dağıttı. Toplantı, meclis üyelerinin yaptığı veda konuşmalarının ardından toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.