EditördenEDİTÖRDEN

Yaşama Değer Katanlar Ödüllerine Kavuştu

 

Ahmet Coşkunaydın By.

Ülkemizde çeşitli alanlarda çalışmalar yapanları hem cesaretlendirmek hem de teşvik etmek amacıyla konulan Yaşama Değer Katanlar ödüllerini aldılar
Mehmet Gözcü Başkanlığında yürütülen ve çok seçkin ve saygın jüri üyelerinden oluşan kurul, ince eleyip, sık dokuyarak, ödül alacakları belirliyor.

Ödülde, basından, bilim dünyasına ve girişimciliğe kadar değişen dallar yer alıyor. Türkiye’nin en köklü ödül törenlerinden biri olarak da kabul edilen “Yaşama Değer Katanlar Ödül Töreni”, İstanbul’daki Armada Otel’de gerçekleştirildi.

Bu yıl 18’incisi düzenlenen ödül töreninde, Akademisyenler, gazeteciler, sivil toplum kuruluşu yöneticileri, diplomatlar, sanatçılar ve iş insanlarından oluşan 19 kişilik jüri, topluma örnek olan 16 sanatçı, edebiyatçı, akademisyen, iş insanı, sivil toplum kuruluşu ve yerel yöneticiyi ödüllendirildi.

Türkiye Yazarlar Sendikası da, yazarların emeğini koruyarak, hukuki, sosyal, kültürel ve ekonomik temel hak ve özgürlükleri savunma ve geliştirmek, gerçek söz ve yazı özgürlüğünün sağlanması, korunması çabalarından dolayı “SANAT VE EDEBİYAT ÖDÜLÜ” kategorisinde ödüllendirildi.